Gå til sidens hovedinnhold

120.000 til kreftsyke barn

Satsing på grasrotandelen har gitt kjærkomne penger

Artikkelen er over 5 år gammel

Nærmere 300 tippere har gjennom grasrotordningen sørget for kjærkomne penger til kreftrammede barn.

HADELAND: – Det er helt fantastisk, sier Camilla Eide fra Gran. Hun har det siste året vært leder for Barnekreftforeningen Oppland, og er glad foreningens satsing på grasrotordningen har resultert i hele 121.535 kroner for 2015. Med dette er de den femte største grasrotmottakeren av foreninger med adresse på Hadeland.

– Hvordan har dere «vervet» givere på Hadeland?

– Vi har lagt ut reklamemateriell på et par tippe-steder i Gran pluss levert materiell ut på stand.

– Ingen facebook-aksjon eller liknende?

– Nei ikke ennå. Men vi vil jo oppfordre så mange som mulig til år registrere oss som grasrotmottaker.

– Hva går pengene til?

– Nå skal vi ha ei helg med aktiviteter på Pers hotell på Gol for barna og deres familier. Og så har vi «Ferie med mening» i Stavern som til sommeren arrangeres på 20. året. Tilbudet er en kombinasjon av ferie og fritidsaktiviteter og faglig innhold for hele familien. Vi har også akkurat gitt en sum til leker til barn ved Gjøvik og Lillehammer sykehus, forteller Eide. Hun har selv en kreftsyk sønn på fire år, som er under behandling for leukemi, og vet hvor viktig det er å lage møteplasser for barn og deres familier.

Eide kan fortelle at foreningen også får inn gaver fra blant annet joggeaksjoner på barneskoler, minnegaver og gjennom ulike idrettsarrangementer som sponser deres sak. Dette har gjort at foreningen sentralt nå har startet et forskningsfond for barnekreft.

Toppes av idretten

Oversikten over grasrotmottakere på Hadeland toppes av idrettsforeninger. Jevnaker IF Fotball er den største mottakeren for 2015, foran Brandbu Idretsforening.

Det er fem prosent av tippeinnsatsen som går til tippernes valgte grasrotmottaker.

Her er lista over mottakerne på Hadeland, antall givere registrert, og bidrag:

 Forening Antall tippereBeløp
1JEVNAKER IF FOTBALL267234776
2BRANDBU IDRETTSFORENING320223650
3ØSTÅSEN SKILØYPER98178392
4MOEN SPORTSKLUBB118132829
5BARNEKREFTFORENINGEN OPPLAND299121535
6AKTIV HADELAND10120658
7LUNNER FOTBALLKLUBB153110612
8DYREBESKYTTELSEN NORGE HADELAND288103984
9THE UNTOUCHABLES HARD ROCK CLUB250103582
10GRAN IDRETTSLAG182100790
11HARESTUA IDRETTSLAG24898973
12VESTRE GRAN IDRETTSLAG18383585
13LUNNER IL HÅNDBALL11051235
14GRUA UNGDOMS OG IDRETTSLAG13651005
15SØNDRE LAND SKYTTERLAG7846800
16PÅRØRENDE/VENNEGRUPPA V/JORS5742190
17JEVNAKER IF SKØYTER5742070
18HADELAND TRAVSELSKAP2134960
19HADELAND KVINNEFOTBALLKLUBB9331035
20VESTRE GRAN BLANDEDE KOR7430076
21BRANDBU SKOLEKORPS6528831
22GRAN JENTE OG GUTTEKORPS7626802
23JEVNAKER RØDE KORS4324097
24JEVNAKER BORDTENNISKLUBB5821836
25KLOPPA OFFROAD KLUBB4021337
26BRIDGEKLUBBEN KLØVER ESS2421145
27NORDRE OPPDALEN IDRETTSLAG4220603
28TINGELSTAD SKYTTERLAG4820573
29NORGES DIABETESFORBUND HADELAND2019150
30BRANDBU RØDE KORS HJELPEKORPS8018291
31SKOLEKORPSET I LUNNER5816567
32HARESTUA BRIDGEKLUBB1816538
33MIDTRE BRANDBU UNGDOMS OG IDRETTSLAG5816331
34RINGELIA IDRETTSLAG3916136
35GRANLUND VEL4316117
36GRAN BOKSEKLUBB3316001
37JAREN HORNMUSIKKFORENING3515845
38SVEA SKILAG6015427
39GRAN HÅNDBALLKLUBB5615008
40GRINDVOLL IDRETTSLAG4714687
41STIFTELSEN GRAN FRIVILLIGSENTRAL2013492
42JEVNAKER JEGER OG FISKEFORENING3713391
43BJONEROA IDRETTSLAG4212858
44HADELAND SWINGKLUBB2412806
45JEVNAKER MOTORKLUBB5512769
46NORSK FOLKEHJELP HADELAND3712730
47JAREN GRENDEHUS MARIENLYST STIFTELSE2712430
48SANGKORET KARTESWINGEN2812341
49TINGELSTAD IDRETTSFORENING4412307
50HADELAND HAREHUNDKLUBB4312153
51HADELAND SPORTSKYTTERE2112021
52RANDSFJORD SKYTTERLAG3711102
53GRAN JEGER OG FISKERFORENING1111046
54AUSTJORD MUSIKKORPS2610442
55FAGERLUND UNGDOMSLAG1910098
56JAREN IDRETTSLAG4410069
57JEVNAKER BÅTFORENING89642
58JEVNAKER REVMATIKERFORENING349053
59BJONEROA SKYTTERLAG358976
60HADELAND ORIENTERINGSLAG168822
61SØNDRE ÅL SPORTSKLUBB388727
62FURULUND KRETSLAG218720
63BEL AIR DARTCLUB258354
64LUNNER RØDE KORS HJELPEKORPS278201
65GRAN RØDE KORS317563
66JEVNAKER KORFORENING307544
67FAGERTUN BARNE OG UNGDOMSTEATER207455
68LUNNER SENIORDANS277292
69JEVNAKER IDRETTSFORENING SKI297211
70JEVNAKER I.F. HÅNDBALL287156
71VIUBRÅTAN FRAMLAG27102
72HADELAND AMERICAN CAR CLUB196797
73LUNNER SKYTTERLAG266701
74RINGERIKE TREKKSPILLKLUBB246598
75LUNNER PENSJONISTFORENING236591
76HADELAND JANITSJAR196584
77MOEN MUSIKKFORENING216566
78BJONEROA MUSIKKORPS246525
79LUNNER JEGER OG FISKERFORENING276251
80HJELP PUS HADELAND366158
81MJØNVALD SKI & BALL KLUBB126080
82HARESTUA GAMLE SKOLE STIFTELSEN166002
83TEGNESERIEMUSEETS VENNER115833
84FORUM BJONEROA185796
85ORGANISASJON FOR ALTERNATIV TRENING125742
86NMK HADELAND245700
87JEVNAKER LEIKARRING85500
88RANDSFJORD SPORTSKYTTERKLUBB95444
89GRAN OG LUNNER DEMENSFORENING75398
90JEVNAKER UNGDOMSKORPS 5362
91HALVDAN SVARTES GUTTEKOR225129
92HADELAND TORADERKLUBB155054
93POSTPENSJONISTENE I VESTOPPLAND225053
94HADELAND RC SENTER145045
95HADELAND HUNDEKLUBB194871
96RÆKSTADMOEN VEL114787
97CIVITAN CLUB HADELAND154691
98HADELAND TREKKSPILLKLUBB54630
99HADELAND CYKLEKLUBB234514
100HADELAND GLASSVERKS PENSJONISTFORENI124501
101HADELAND JAZZFORUM204484
102HARESTUA HESTESPORTSKLUBB164468
103HADELAND DARTTEAM154200
104LILLESTRØM SPORTSFISKERE254026
105BRANDBU OG TINGELSTAD JEGER OG FISKE143912
106HADELAND LOKALLAG AV NFF183878
107VESTRE LUNNER MUSIKKFORENING133845
108NOF OPPLAND AVD HADELAND63813
109JEVNAKER PENSJONISTFORENING73761
110BRANDBU SANITETSFORENING93741
111HADELAND TREKKHUNDKLUBB143728
112RINGERIKE OG JEVNAKER ASTMA OG113724
113JAREN SANGLAG133701
1141. JEVNAKER SPEIDERGRUPPE223595
115HADELAND ELGHUNDKLUBB123445
116VESTRE TINGELSTAD LYSLAG63415
117RANDSFJORDEN SEILFORENING103399
118LIONS CLUB JEVNAKER73356
119NORDRE BRANDBU IDRETTSLAG163333
120JEVNAKER SENIORDANS183286
121HADELAND TURLAG173247
122HADELAND RC KLUBB83231
123AUTISMEFORENINGEN I NORGE OPPLAND FY 3123
124LINEDANCE KICKERS HADELAND123066
125ROSEVEIEN GRENDELAG62908
126HADELAND MS FORENING142860
127HADELAND RIDE- OG KJØREKLUBB192807
128MENTAL HELSE GRAN32750
129HADELAND LINEDANS KLUBB 2715
130GJØVIK FROSKEMANNSKLUBB132573
131NFU HADELAND LOKALLAG72570
132JEVNAKER HISTORIELAG132551
133HENNUNG VEL142399
134HADELAND QUILTELAG42363
135BRANDBU BYGDEKOR132298
136JAREN PENSJONISTFORENING52229
137HADELAND ASTRONOMIFORENING92215
138CLASSIC MC RINGERIKE HADELAND112137
139OPPLAND POLIOLAG82065
140LA VIGGADALEN LEVE122056
141HØNEFOSS BUESKYTTERKLUBB61897
142HADELAND FRIIDRETTSKLUBB71629
143LUNNER HUSFLIDSLAG81549
144FURULEIKEN SPELL- OG DANSELAG81546
145HUMAN ETISK FORBUND HADELAND LOKAL31387
146NASJONALFORENINGEN FOR FOLKEHELSEN61383
147VESTRE TINGELSTAD SANITETSFORENING81345
148JEVNAKER KLATREKLUBB 1332
149REBELS MUSIC111319
150MANNSKORET KK111313
151KROKUSVEIEN VEL61303
152HADELAND OG RINGERIKE MODELLJERNBANE51168
153BJONEROA SANITETSFORENING101153
154TINGELSTAD SKISKYTTERKLUBB41120
155TINGELSTADRINGEN61079
156DAMEKORET HIKK61076
157GRAN PENSJONISTFORENING41022
158HADELAND HUSFLIDSLAG41008
159FRANK R JØRGENSEN MOTORSPORT TEAM3937
160OPPLAND KRETS NORGES KVINNE OG FAMIL2906
161GRAN OG LUNNER UNGDOMSTEATER4871
162HLF HADELAND4857
163VESTRE GRAN LAG AV NORGES K & F FORB4833
164GRYMYRGJENGEN KOR OG TEATERGRUPPE11826
165KYONIS JEVNAKER HUNDEKLUBB7820
166LUNNERKORET3799
167ROJAN RUNDFAHRT 786
168AUTISMEFORENINGEN I NORGE OPPLAND FY14781
169RANDSFJORD FRIMERKEKLUBB1758
170GRAN SENIORDANS7747
171HASSKAUBAKKEN VELFORENING 717
172HARESTUA 4H4687
173NOS ALTER4678
174TOSO 4H5668
175BRANDBU BRIDGEKLUBB4653
176GULLERUDVIKA BÅTFORENING2642
177HADELAND FN/NATO VETERANFORENING3613
178STORTJERNET VELFORENING8597
179HYTTEPLAN SPORT2577
180GRINDVOLL OG LUNNER HUSMORLAG9565
181PROSTATAKREFTFORENINGEN RINGERIKE HA4522
182HADELAND EVENT8520
183GRAN KFUK KFUM SPEIDERE5497
184KULTURBRUKET HARESTUA3459
185HADELAND PAINTBALL3381
186JEVNAKERREVYEN3375
187LUNNER HAGELAG5375
188LUNNER 4H2373
189RØYKENVIK VEL3345
190TINGELSTADHØGDA SANITETSFORENING4318
191HADELAND STRYKEORKESTER5300
192JEVNAKER SKATEBOARDKLUBB1294
193GAMLESKOLENS VENNER1259
194BRANDBU PENSJONISTFORENING3257
195TEAM LYGNA2244
196RAGNHILDRUD VELFORENING3208
197GRANE 4H1197
198UTRYKNINGSPERSONELLETS FELLESUTVALG 192
199ROA SALONGSKYTTERLAG1176
200HADELAND REVYTEATER2167
201AKTIVITETSHUSET LIDSKJALV 76
202LIONS CLUB LUNNER171
203LUNNER HISTORIELAG171
204JEVNAKER HAGELAG251
205LYGNA SKISENTER II145
206STEINSHUSETS VENNER140
207MENTAL HELSE LUNNER230
208VIGGA VERS- OG VISEVENNER 27
209JIF GUTTER 01 14
210FORENINGEN JEVNAKER HAGE 13
211HADELAND TEATERLAG113
212LYSLØYPAS VENNER16

Kommentarer til denne saken