Gå til sidens hovedinnhold

Hadeland CK med tøff sesongavslutning i «Lygna opp»

I grått, men tørt høstvær avsluttet Hadeland CK sesongen med motbakkeritt.

Ditt Hadeland

Nesten 100 deltakere var påmeldt rittet som Hadeland CK sammen med Lygnalia Grunneierlag og Brandbu og Tingelstad Almenning arrangerte lørdag.

Rekordmange tilskuere hadde tatt turen, både langs løypa og ved målgang på Lygnasæter, og alle sørget for flott stemning.

Med grillmat og kaffe til alle deltakere og tilskuere ble det en flott ramme og selv om temperaturen ikke var som tidligere i sommer.

Sveum på pallen

Det ble syklet veldig hardt helt fra starten, noe som ga stor spredning i feltet.

Raskeste kvinne ble Lisa Kristine Jorde fra Asker foran vår lokale Elisabeth Sveum fra Kloppa Off Road og Malin Karlsen, Soon CK.

Raskest av alle var Vidar Mehl fra Raufoss & Gjøvik, tett fulgt av Martin Røste Omdal fra samme klubb.

Per Morten Hvattum fra Gulsjøen Sykkelklubb var raskeste hadelending, tett fulgt av Alf Erik Hagebakken og Henning Mjør Hagen.

Gledelig er det at flere og flere oppdager at vi har ungdomsklasse i «Lygna opp». Eline Ekroll fra Sande var raskest av alle i ungdomsklassen, med Nikolai Rustad Raknerud fra Gran på andre plass.

Resultater

Aktiv klasse

K15-16: 1 Karlsen Malin (Soon CK) 1:03:52

K Junior: 1 Jorde Lisa Kristine (Asker CK) 53:31

K Senior: 1 Sveum Elisabeth (Kloppa Off Road Klubb) 58:50

M15-16: 1 Støvern Sondre Østbye (Aaby CK) 50:33, 2 Hoholm Nikolai (Nes Sp. Kl. Sykkel / Team Osea) 53:35

M Junior: 1 Ekroll Sivert (Sande SpKl Sykkel) 45:19, 2 Amundsen Gustav (Nes SK) 50:32, 3 Christiansen Oscar (Nes SK) 53:35

M Senior: 1 Mehl Vidar (Raufoss & Gjøvik SK / Hunton HARD ROCX / Team Hunton Hard Rocx) 45:14, 2 Omdahl Martin Røste (Raufoss & Gjøvik SK) 45:17, 3 Bøthun Øyvind Klemetsen (Nordlysbyen Sykkel) 45:31, 4 Bjerkseth Øivind Løining (Hammerfest SK) 45:32, 5 Offigstad Oddvin (Lillehammer CK) 45:37, 6 Hurum Lars (SK Rye sykkel) 46:29, 7 Bakke Eirik (Nes Sp. Kl. Sykkel / Team Osea) 46:46, 8 AMUNDSEN Jonas (Nes SK) 46:58, 9 Nordlien Fredrik (Nes Sp. Kl. Sykkel / Team Osea) 47:20, 10 Hoel-Andersen Simen (Nes Sp. Kl. Sykkel) 47:50, 11 Scholz Harald (Bærum OCK / Team JHS Trefelling AS) 55:05

Ungdomsklasse

K13-14: 1 Ekroll Eline (Sande SpKl Sykkel) 15:40

M11-12: Løvlien Brage (EIDSVOLL) Fullført, Jensen Jonathan Bråthen (Raufoss & Gjøvik SK) Fullført

M13-14: 1 Raknerud Nikolai Rustad (GRAN) 17:04, 2 Helmen Andreas (GRAN) 19:26, 3 Moe Jørgensen Chris Robin (JEVNAKER) 21:43, 4 Braastadhval Emil (HCK) 21:50, 5 Øiseth Cody (Asker CK) 0:00, 5 Jorde Jens Aksel (Asker CK) 0:00

Turklasse:

K40-49: 1 Lyngnes Klara (Sagene IF Sykkel) 1:01:26, 2 Sandaune Anne-Berit (Eidsvoll SK) 1:05:40

K50-59: 1 Kildahl Jorun S. (Andebarkji TSK) 1:13:18

K60-69: 1 Berge Bente N. (SpKl Ceres Sykkel / Fürst BIL) 1:37:34

M20-29: 1 Disenbroen Mats (Moss CK) 53:40, 2 Nordtorp Håkon (Lumera BIL) 57:49

M30-39: 1 Låksrud Oddgeir (Land CK) 55:39, 2 Hagen Henning Mjør (Hadeland CK) 56:23, 3 Martinsen Jan Vidar (Land CK) 1:00:55

M40-49: 1 Veslum Truls (Asker CK) 49:54, 2 HVATTUM Per Morten (Gulsjøen Sykkelklubb – RPI) 53:27, 3 Jensen Espen (Raufoss & Gjøvik SK / Laje) 55:28, 4 Thomassen Stian (Kolbotn SK) 58:50, 5 Karlsen Rune (CK Nittedal) 59:57, 6 Salvesen Lars (Eidsvoll SK) 1:01:36, 7 Melaas Rolf Christian (Vang Skiløperforening Sykkel) 1:01:37, 8 Goddokken Kjetil (Team Goddokken) 1:01:43, 9 Disenbroen Tom (Moss CK) 1:02:01, 10 Hagebakken Tore (Raufoss & Gjøvik SK) 1:03:02, 11 Hovda Thomas (Raufoss & Gjøvik SK) 1:03:50, 12 Karlsen Ole Johnny (BLAKER) 1:04:26, 13 Melaas Kjell Oddvar (Hadeland CK) 1:05:29, 14 Martinsen Ingar (Driv IL / Enebakk) 1:06:52, 15 Råsbråten Per Olav (Hadeland CK) 1:08:09, 16 Moe Eskil Andre (Driv IL) 1:09:39, 17 Løvlien Brede (Eidsvoll SK) 1:14:09, 18 Fredriksen Christer (Bertel o Steen Ringerike) 30:44

M50-59: 1 Ekern Jan (Lørenskog CK) 50:55, 2 Løkken Wegar (Raufoss & Gjøvik SK) 53:41, 3 Engelund Frode (SpKl Ceres Sykkel) 55:26, 4 Langsett Bjørn (Kløfta IL / Attraktiv Forsikring) 55:51, 5 Hagebakken Alf Erik (Gulsjøen Sykkelklubb) 56:19, 6 Berthelsen Stein Erik (Asker CK) 57:43, 7 Holthe Helge (Varde IL) 57:56, 8 Harsson Harald (Elopak BIL) 58:12, 9 Wollheim Stein Halvard (Land CK) 59:51, 10 Korsen Richard (Raufoss & Gjøvik SK) 1:01:01, 11 Hennum Nils Ragnar (Glitre Offroad) 1:01:23, 12 Ek Ragnar (Gubbetrimmen) 1:01:23, 13 Leirvik Arve (Glitre Offroad Klubb / Glitre) 1:01:26, 14 Johansen Gjermund (Eidsvoll SK / Team Spyttmyra) 1:03:09, 15 Grøtterød Lars (MILTON Larvik Sportsklubb) 1:03:48, 16 Svendsen Svein (Halden CK) 1:04:16, 17 Røstadstuen Kai (Toten-Kranken CK) 1:04:36, 18 Arnestad Sven (SK Rye sykkel) 1:05:23, 19 Larsen Kjetil (Eidsvoll SK) 1:06:31, 20 Bekkevold Gunnar (Høland Sykkel) 1:07:09, 21 Olsen Øystein (FJERDINGBY) 1:08:00, 22 Dehlimarken Lars (Hadeland CK) 1:08:29, 23 Skillebekk Morten (CK Nittedal) 1:10:19, 24 Sevaldrud Lars Otto (Land CK) 1:12:49, 25 Hofsmarken Thomas (OSLO) 1:13:31, 26 Skillebekk Trond (Eidsvoll SK / Team Spyttmyra) 1:14:09, 27 Midthus Kåre (Land CK) 0:00, 28 Nordstad Arild (Glitre Offroad Klubb) 0:00, 28 Lehre John (Hadeland CK) 0:00

M60-69: 1 Sveum Olav (Raufoss & Gjøvik SK) 55:24, 2 Kildahl Arne-Jørgen (SpKl Ceres Sykkel) 59:21, 3 Rønning Per (Bring) 1:02:23, 4 Grinaker Aksel (Hadeland CK) 1:03:00, 5 Bjørnstad Aasmund (SpKl Ceres Sykkel) 1:06:42, 6 Hoel-Andersen Jon (HAMAR) 1:14:17, 7 Berge Bjørn Kristian (SpKl Ceres Sykkel) 1:21:20

M70+: 1 Mathiesen Bjørn (Sarpsborg SK) 1:16:47, 2 Pedersen Willie Juul (Kloppa Off Road Klubb) 0:00

Trimklasse

Trim: Schanche Eva (Glitre Offroad) Fullført, Venbakken Thomas (BEKKESTUA) Fullført, Nygård Morten (Hadeland CK) Fullført

Kommentarer til denne saken