Har kretsrekorden inne

TANGERTE PERSEN: Guro Bakken Andresen gikk greit over 1,60 meter i høyde, og hadde ett meget godt forsøk på 1,63, som ville ha vært kretsrekord.

TANGERTE PERSEN: Guro Bakken Andresen gikk greit over 1,60 meter i høyde, og hadde ett meget godt forsøk på 1,63, som ville ha vært kretsrekord.

Av
Artikkelen er over 6 år gammel
DEL

BRANDBU: Guro Bakken Andresen er god nok for å slå kretsrekorden i høyde for 14-åringer. For å greie det, må hun hoppe 1,63 meter.

– Jeg var ikke langt unna i dag, sa 14-åringen etter å ha gjort et helhjertet forsøk på 1,63 meter under det åpne klubbmesterskapet i Brandbu lørdag.

1,60 meter gikk som en lek, men da hun skulle over 1,63 i tredje forsøk, rev hun med hælene.

Fornøyd

Brandbu-jenta var likevel godt fornøyd med dagen.

– Jeg tangerte min personlige rekord. Og i lengde satte jeg klubbrekord for kvinner uansett årsklasse med 5,00 meter, sier Guro Bakken Andresen.

Talent

Tolv år gamle Lotta Flatum Fallingen vant alle de tre øvelsene hun stilte opp i, slegge, kule og spyd.

– Kule og slegge er morsomst, men jeg kaster litt spyd også, bare for å være med. Jeg hadde håpet å greie 10,20 meter i kule, for det hadde gitt tusen poeng på Tyrvingtabellen. Men denne gangen stemte det ikke så bra, sier Lotta Flatum Fallingen.

Resultater

Resultatliste for åpent klubbmesterskap/Avancia cup 5, Brandbu stadion 20.09.2014:

0–7 år, 60 m:

Heat 1:

Frida Nordvik (09) Brandbu IF 12,7, Lasse Borgli Brandbu IF 14,5, Maria Elvestuen (07) Brandbu IF 11,8.

Heat 2:

Nikolai Elvestuen (09) Brandbu IF 17,7, Julie Marie Nymoen-Heggen (09) Brandbu IF 25,2, Mali Jåvoll Hagen (07) Brandbu IF 12,4.

Heat 3:

Emil Nordvik (09) Brandbu IF 15,9, Ulrik Jåvoll Hagen (08) Brandbu IF 12,4.

0–7 år, 600 m:

Ulrik Jåvoll Hagen (08) Brandbu IF 2,41,0, Mali Jåvoll Hagen (07) Brandbu IF 2,41,6.

0–7 år, Lengde satssone:

Emil Nordvik (09) Brandbu IF 1,46, Julie Marie Nymoen-Heggen (09) Brandbu IF 1,56, Maria Elvestuen (07) Brandbu IF 2,28, Frida Nordvik (09) Brandbu IF 1,77, Amalie Hellum (10) Brandbu IF 1,39, Lasse Borgli Brandbu IF 2,13, 79 Ulrik Jåvoll Hagen (08) Brandbu IF 2,34, Mali Jåvoll Hagen (07) Brandbu IF 2,24, Nikolai Elvestuen (09) Brandbu IF 1,58.

G-12, 60 m, vind -0,8:

1. Markus Westhagen, Brandbu IF 9,0, 2. Mats Nordvik, Brandbu IF 10,5,

G-12, 600 m:

1. Bjarte Bjertnæs, Brandbu IF 1,48,4, 2. Markus Westhagen, Brandbu IF 2,01,0.

G-12, Lengde satssone:

1. Mats Nordvik, Brandbu IF 2,99.

G-12, Spyd 400 gr:

1. Mats Nordvik, Brandbu IF 18,67.

G-16, 1500 m:

1. Johannes Bjertnæs, Brandbu IF 4,14,6.

G-17, Spyd 700 gr:

Erik Lund, Brandbu IF 44,04.

G-8, 60 m:

Tord Bakken Andresen, Brandbu IF 11,1.

G-8, Høyde:

Tord Bakken Andresen, Brandbu IF 100.

G-8, Kule:

Tord Bakken Andresen, Brandbu IF 5,12.

G-9, 60 m:

Sander Hellum, Brandbu IF 11,6, Simen Borgli Brandbu IF 11,1.

G-9, Høyde:

Simen Borgli, Brandbu IF 1,00.

G-9, Lengde satssone:

Simen Borgli, Brandbu IF 2,70, Sander Hellum, Brandbu IF 2,47.

J-10, 60 m:

Mathea Nordvik, Brandbu IF 10,7, Tuva Nybakke, Brandbu IF 9,7, Ina Jin Stensrud, Brandbu IF 10,0.

J-10, Høyde:

Ina Jin Stensrud, Brandbu IF 1,05, Tuva Nybakke, Brandbu IF 1,05.

J-10, Kule 2,0 kg:

Mathea Nordvik, Brandbu IF 4,83.

J-10, Kule 2,0 kg:

Ina Jin Stensrud, Brandbu IF 4,65.

J-10, Lengde satssone:

Tuva Nybakke, Brandbu IF 3,72, Sofie Rooth, Bækkelagets SK 3,34, Mathea Nordvik, Brandbu IF 2,88.

J-12, 200 m hekk, Vind -0,4:

Heat 1:

1. Andrea Rooth, Bækkelagets SK 33,7, 2. Christine Lindahl Nilsen, Brandbu IF 39,8.

J-12, 60 m Vind -0,2:

1. Andrea Rooth, Bækkelagets SK 8,8, 2. Anne Amalie Nymoen, Brandbu IF 9,3, 3. Linn Christin Aschim Grimsrud, Brandbu IF 9,5, 4. Lotta Flatum Fallingen, Brandbu IF 9,7.

J-12, 600 m:

1. Guro Kvamme, Brandbu IF 1,51,3, 2. Linn Christin Aschim Grimsrud, Brandbu IF 2,15,1, 3. Christine Lindahl Nilsen, Brandbu IF 2,18,2.

J-12, Høyde:

1. Andrea Rooth, Bækkelagets SK 1,30, 2. Christine Lindahl Nilsen, Brandbu IF 1,25.

J-12, Kule 2,0 kg:

1. Lotta Flatum Fallingen, Brandbu IF 8,96, 2. Guro Kvamme, Brandbu IF 7,05, 3. Anne Amalie Nymoen, Brandbu IF 6,97.

J-12, Lengde satssone:

1. Andrea Rooth, Bækkelagets SK 4,30, 2. Anne Amalie Nymoen, Brandbu IF 3,75, 3. Guro Kvamme, Brandbu IF 3,71, 4. Linn Christin Aschim Grimsrud, Brandbu IF 3,50, 5. Lotta Flatum Fallingen, Brandbu IF 3,12.

J-12, Slegge 2,0 kg/100cm:

1. Lotta Flatum Fallingen, Brandbu IF 26,92.

J-12, Spyd 400 gr:

1. Andrea Rooth, Bækkelagets SK 20,82, 2. Lotta Flatum Fallingen, Brandbu IF 20,64.

J-14, Høyde:

1. Guro Bakken Andresen, Brandbu IF 1,60.

J-14, Lengde:

1. Guro Bakken Andresen, Brandbu IF 5,00.

J-14, Spyd 400 gr:

1. Guro Bakken Andresen, Brandbu IF 30,56.

J-8, 60 m:

Dorthe Hvinden Alm, Brandbu IF 10,8.

J-8, Kule:

Dorthe Hvinden Alm, Brandbu IF 3,35.

J-9, Høyde:

Agnes Hvinden Alm, Brandbu IF 0,85.

J-9, Kule:

Agnes Hvinden Alm, Brandbu IF 4,59.

Menn Senior, 100 m Vind -0,8:

1. Sarkar Ibrahim, Brandbu IF 12,0, 3. Swara Salim Ibrahim, Brandbu IF 13,2.

Menn Senior, 1500 m:

1. Osman Nuhumed, Brandbu IF 4,45,7.

Menn Senior, Kule:

1. Kjetil Røste Ringen, Brandbu IF 11,26.

Menn Senior, Slegge:

1. Kjetil Røste Ringen, Brandbu IF 57,49.

Åpen klasse, 60 m:

Heat 1:

Guro Torkehagen Skumsrud, Brandbu IF 13,2, Aleksander Brenlie, Brandbu IF 26,0, Trond Johan Kammerud, Brandbu IF, 46,9, Anne Randi Nilsen, Brandbu IF 12,3.

Heat 2:

Hege Pettersen, Brandbu IF 16,0, Øistein Amlie, Brandbu IF 13,4, Jørn Opsahl, Brandbu IF 14,9.

Heat 3:

Ole Kristian Håkonsveen, Brandbu IF 10,9, Elin Bentestuen, Brandbu IF 15,9, Lars Aleksander Ruud, Brandbu IF 11,1, Hege Sundvoll, Brandbu IF 20,2.

Åpen, Kule:

Trond Johan Kammerud, Brandbu IF 3,50, Ole Kristian Håkonsveen, Brandbu IF 6,40, Guro Torkehagen Skumsrud, Brandbu IF 3,69, Lars Aleksander Ruud, Brandbu IF 7,13, Hege Sundvoll, Brandbu IF 2,01, Jørn Opsahl, Brandbu IF 7,12, Anne Randi Nilsen, Brandbu IF 6,28, Aleksander Brenlie, Brandbu IF 2,23, Elin Bentestuen, Brandbu IF 3,39, Øistein Amlie, Brandbu IF 4,96, Hege Pettersen, Brandbu IF 4,95.

Åpen klasse, Lengde:

Hege Sundvoll, Brandbu IF 0,42, Anne Randi Nilsen, Brandbu IF 2,55, Ole Kristian Håkonsveen, Brandbu IF 2,44, Hege Pettersen, Brandbu IF 1,70, Lars Aleksander Ruud, Brandbu IF 2,71, Øistein Amlie, Brandbu IF 2,65, Aleksander Brenlie, Brandbu IF 0,30, Trond Johan Kammerud, Brandbu IF 0,32.

Åpen klasse, Lengde:

Guro Torkehagen Skumsrud, Brandbu IF 2,10, Elin Bentestuen, Brandbu IF 1,57.

Artikkeltags

Kommentarer til denne saken