Vi har "vasket" resultatlista for deg!

MERKET: Erik Ramsrud fra Lunner gjennomførte Birken på sterke 1,30,54 og tok sitt sjette merke.

MERKET: Erik Ramsrud fra Lunner gjennomførte Birken på sterke 1,30,54 og tok sitt sjette merke.

Artikkelen er over 6 år gammel

Her kan du se hvordan det gikk med lokale Birken-deltagere.

DEL

Resultater fra Birkebeinerløpet 2012. Resultatene er tilsendt fra arrangørene basert på deltakernes postadresse.

Klasse: K18, Kvinner 1819 år, Makstid: 2:06:57

1) Sylvia T. Nordskar, Lillehammer Skiklub, 1:32:20 (SMK), 2) Camilla Marie Granheim Hesbøl, Magnor UL, 1:38:58 (2), 3) Ingrid Hannestad, NTNUI/Gjerdrum IL/Oslo sportslager, 1:41:56 (4), 14) Julie Sønsteby Flaagen, Søndre Ål Sportsklubb, 1:57:25 (3).

Klasse: K25, Kvinner 2529 år, Makstid: 1:56:27

1) Marthe Katrine Myhre, Gjøvik Friidrettsklubb, 1:23:32 (8), 2) Heidi Pharo, Löplabbet Oslo, 1:26:13 (3), 3) Eli Anne Skaaraas, 1:28:02 (SMK), 99) Stine Guddal Ruud, Stjernelaget, 1:58:56 (0).

Klasse: K30, Kvinner 3034 år, Makstid: 1:54:46

1) Ragnhild Kvarberg, Sk Vidar, 1:26:51 (SMK), 2) Birgitte Giæver Tømmeraas, 1:27:28 (SMK), 3) Berit Nordstad, Tynset IF, 1:30:05 (SMK), 9) Åse Klinkenberg, Hytteplan Sport, 1:37:58 (GMK), 72) Bergfrid Johannessen, Stjernelaget, 1:56:09 (0), 102) Marianne Johansen, Stjernelaget, 2:01:54 (0).

Klasse: K35, Kvinner 3539 år, Makstid: 1:57:42

1) Linda Røset, Ren-Eng, 1:27:03 (GMK), 2) Brita Cecilie Mustad, Norcem/Leca/Bygg.no, 1:28:31 (7), 3) Bjørg Sissel Aaen, Sk Vidar, 1:29:39 (6), 236) Elin Jorstad, Hadeland Cykleklubb, 2:19:22 (0), 273) Vibeke Buraas Dyrnes, Stjernelaget, 2:36:14 (0).

Klasse: K40, Kvinner 4044 år, Makstid: 1:59:47

1) Anne-Berit Vangen, Lillehammer IF, 1:30:45 (SMK), 2) Annvor Sletvold, Vind IL, 1:32:49 (14), 3) Kjersti Simpson-Larsen, ROV IL, 1:34:25 (SMK), 23) Christin Flatum, Team Sportsgutta Brandbu, 1:42:31 (4), 31) Turid Holter Steinset, Team Sportsgutta Brandbu, 1:43:30 (4), 39) Randi Nerdrum, Team Tronrud, 1:45:37 (8), 94) Mette Syversen, HiL, 1:53:34 (3), 99) Aasta Skogan Bøe, Nordre Oppdalen IL, 1:54:01 (9), 251) Ida Merete Arnesen Gulbrandsen, Økonomihuset, 2:10:21 (1).

Klasse: K50, Kvinner 5054 år, Makstid: 2:07:53

1) Nina Wavik Ytterstad, Sk Vidar, 1:30:00 (9), 2) Randi Austgulen Fosnæs, Tyrving, 1:35:53 (8), 3) May Arna Risberg, Fossum IF, 1:37:45 (3), 60) Marit Grumstad, Svea skilag, 2:06:14 (9).

Klasse: M20, Menn 2024 år, Makstid: 1:43:33

1) Jonas Udjus Frorud, Skiptvet IL, 1:14:13 (2), 2) Gjermund Thorson Nordskar, Team United Bakeries / Vågå IL, 1:15:26 (3), 3) Hågen Urseth, FIK RenEng, 1:18:54 (SMK), 24) Gjermund Nilsen, Gran IL, 1:25:17 (SMK), 141) Øystein Stenerud Skeie, 1:45:04 (0), 182) Roar Lunde, Team FISK, 1:55:56 (0).

Klasse: M25, Menn 2529 år, Makstid: 1:43:40

1) Weldu Negash Gebretsadik, Moss IL, 1:10:10 (2), 2) Tomas Bereket, Larvik turn, 1:10:14 (2), 3) Andreas Høye, Slevik IL, 1:12:27 (4), 35) Jens Bjertnæs, Ernst & Young BIL, 1:27:38 (SMK), 149) Thomas Finstad, 1:40:51 (SMK), 164) Einar Tjøme Davidsen, Tjøme IL, 1:42:25 (3), 231) Lars Weggersen, 1:49:14 (0), 285) Tomas Kristiansen, Team Tronrud, 1:56:02 (0).

Klasse: M30, Menn 3034 år, Makstid: 1:42:25

1) Per-Christian Lysaker Torgersrud, Eidsiva BIL, 1:16:38 (SMK), 2) Per Erik Monsrud, OPPSTAD IL, 1:18:15 (2), 3) Lars Petter Stormo, Team Oslo Sportslager, 1:18:30 (4), 163) Thomas Nordmarken, Team Sportsgutta, 1:40:24 (SMK), 167) Andreas Kristian Moen, Søndre Ål Sportsklubb, 1:40:40 (4).

Klasse: M35, Menn 3539 år, Makstid: 1:42:26

1) Anders Stenbrenden, Milslukern/NHO, 1:17:00 (GMK), 2) Frode Nybakken, Lillehammer IF /Eidsiva BIL, 1:20:08 (2), 3) Inge Hasund, Team Tøff, 1:20:32 (4), 73) Frode Nordvik, Sportsgutta Brandbu, 1:31:31 (2), 97) Øivind Gammelmo, Svea skilag, 1:34:15 (2), 164) Rune Goddokken, Hadeland CK, 1:38:41 (2), 179) Åge Mikael Strand, Grindvoll IL / R6, 1:39:39 (SMK), 229) Kjetil Myhre, 1:43:11 (0), 283) Thomas Kristoffersen, spenncon/Hønefoss, 1:47:42 (0), 284) Knut Egil Thorvaldsen, Hadeland CK, 1:47:44 (0), 298) Tord G Nordli, Noil, 1:49:30 (0), 500) Thomas Sørlie, 2:14:46 (0).

Klasse: M40, Menn 4044 år, Makstid: 1:44:05

1) Ole Kristian Smestad, Stjørdal FIK, 1:16:40 (SST), 2) Øyvind Stokseth, Halden SK, 1:16:42 (9), 3) Henning Røberg, Nittedal IL, 1:18:59 (SMK), 35) Gunnar Næss, Volkswagen, 1:27:59 (GMK), 103) Bjarne E. Oure, JIF, 1:32:58 (2), 346) Martin Bøe, Nordre Oppdalen IL, 1:45:14 (6), 377) Christian Langvad, 1:47:02 (1), 406) Hans Olav Velsand, JELD-WEN Norge AS, 1:48:31 (0), 423) Roar Moen, Team Sportsgutta Brandbu, 1:49:47 (0), 427) Geir Mala, Norcem/Leca/Bygg.no, 1:49:59 (0), 603) Morten Nygård, 2:03:59 (0).

Klasse: M45, Menn 4549 år, Makstid: 1:42:28

1) Jon Per Nygaard, Øversjødalen/Persbråten vgs Idrett, 1:18:23 (11), 2) Geir Simonsen, Drøbak-Frogn IL/Telenor, 1:19:39 (11), 3) Jim Olaussen, Halden Skiklubb, 1:20:14 (9), 55) Erik Ramsrud, Johnet Datasystemer, 1:30:54 (6), 67) Erland Rønning, Volkswagen, 1:32:11 (GMK), 89) Wiggo Tokerud, Miljøbygg bil, 1:34:21 (2), 92) Wiggo Gundersby, Team Sportsgutta, 1:34:32 (SST), 201) Lars Dehlimarken, HCK, 1:41:19 (GMK), 209) Kjell Magne Tvenge, Ringerike Bilsenter, 1:41:48 (SMK), 301) Lars Sigmund Lien, Team Sportsgutta, 1:47:14 (1), 423) Svein Tore Aakerlund, Jaren il, 1:56:11 (0), 478) Arne Gulbrandsen, Menova, 2:00:59 (0), 483) Tommy Moholt, 2:01:35 (0), 513) Hans Martin Norstrøm, Draka, 2:05:12 (0), 564) Kristian Gårder, 2:17:41 (0), 599) Henning Bjerkås, TEAM NORGESGRUPPEN, 2:52:06 (0).

Klasse: M50, Menn 5054 år, Makstid: 1:47:45

1) Andreas Engebretsen, Overtoppen/Bull Ski & Kajakk, 1:19:02 (7), 2) Terje Hordnes, Skanska Aktiv/ BFG Fana, 1:21:09 (3), 3) Magnor Rypdal, Isfjorden IL, 1:22:12 (12), 20) Geir Forsberg, Jevnaker, 1:31:40 (13), 72) Hans Dehlimarken, Hadeland CK, 1:38:11 (KRUS), 105) Rolf Ensrud, Søndre Ål Spkl, 1:41:15 (GMK).

Klasse: M55, Menn 5559 år, Makstid: 1:51:07

1) Ole Evensen, Team Sport 1 Lillehammer, 1:26:35 (SMK), 2) Rune Løkling, XSTRATA BIL, 1:27:24 (7), 3) Inge Nessiøy, Ull-Kisa, 1:28:41 (4), 33) Ståle Gundersen, Hadeland CK, 1:40:21 (8), 216) Vidar Kristiansen, Team Buksevann, 2:44:14 (0).

Klasse: M60, Menn 6064 år, Makstid: 1:58:27

1) Truls Persen, Røa IL/Milslukern Sport, 1:31:13 (3), 2) Bjørn Grinde, Privat, 1:33:57 (2), 3) Bjørn Lauglo, Stovnerkameratene, 1:35:16 (13), 86) Ole Melaas, Norcem/Leca/Bygg.no, 2:06:29 (1).

Klasse: ME, Menn Elite,

1) Weldu Negash Gebretsadik, Moss IL, 1:10:10 (2), 2) Tomas Bereket, Larvik turn, 1:10:14 (2), 3) Andreas Høye, Slevik IL, 1:12:27 (4), 94) Jens Bjertnæs, Ernst & Young BIL, 1:27:38 (SMK).

Ungdomsbirken

Klasse: UK12, Jenter 12 år

1) Mari Victoria Robøle Lien, Hamar Skiklubb/Hamar Friidrett, 0:19:20, 2) Kristin Austgulen Fosnæs, Tyrving, 0:19:36, 3) Tiril Bergitte Lund, Holmen Langrenn/Tyrving, 0:20:32,

20) Oda Støen Kolkinn, Vestre Gran, 0:22:53, 22) Lise Molden Stensrud, Vestre Gran IL, 0:23:04, 57) Marthe Aaserud, Vestre Gran, 0:25:53, 73) Liv-Jorunn B. Haug, Harestua IL, 0:27:42.

Klasse: UK15, Jenter 15 år

1) Karoline Simpson-Larsen, ROV IL, 0:18:25, 2) Johanne Hauge Harviken, Strandbygda il, 0:19:32, 3) Stina Meinicke, Jutul Il, 0:19:42, 6) Mari Myrvold, Jevnaker Ski, 0:20:54.

Klasse: UM12, Gutter 12 år

1) Petter Myhr, Vallset Il, 0:18:11, 2) Amund Korsæth, Trøsken, 0:18:16, 3) Magnus Tuv Myhre, Jevnaker Ski, 0:18:25, 71) Samuel Heimly Rønning, Harestua IL, 0:22:59, 79) Håvard Myrvold, Jevnaker Ski, 0:23:21.

Klasse: UM13, Gutter 13 år

1) Simen Halle Haugen, Norcem/Leca/Bygg.no/Runar IL, 0:16:54, 2) Albert Sperstad, Tyrving, 0:17:21, 3) Jørgen Baklid, Konnerud IL, 0:17:57, 23) Jacob Skogan Bøe, Lunner fotball klubb, 0:19:41, 30) Sigurd Gjerdingen, Søndre Ål Spkl, 0:20:13.

Klasse: UM14, Gutter 14 år

1) Vebjørn Hegdal, Larvik ski, 0:16:44, 2) Harald Østberg Amundsen, Asker Skiklubb/Team G-sport, 0:17:22, 3) Morten Vikerhaug, Fet skiklubb, 0:17:25, 9) Johannes Bjertnæs, Jevnaker IF ski, 0:18:05, 25) Anders Sønsteby Flaagen, Brandbu IF, 0:18:51, 64) Fredrik Kviteberg Moholt, Jevnaker Ski, 0:20:40.

Klasse: UM15, Gutter 15 år

1) Stian Øvergaard Aarvik, BFG Fana, 0:16:28, 2) Erlend Andreas Knutsen, OPPSTAD IL, 0:16:47, 3) Jonas Kolderup Lund, 0:16:53, 21) Vetle Gunnar Lyckander, Gran IL, 0:18:22.

Halvbirken

Klasse: HK30, Halvbirk K30-39 år

1) Ebba Stenbäck, Wilhelmsen Technical Solutions, 0:51:59, 2) Lisbeth S. Pettersen, Holmlia, 0:56:07, 3) Silja Amundsen, 0:57:15, 93) Hege Anine Gustavsen, 1:19:29, 100) Victoria Gaarder, 1:21:08.

Klasse: HK40, Halvbirk K40-49 år

1) Gunhild Halle Haugen, Norcem/Leca/Bygg.no, 0:47:28, 2) Inger Røste Westby, Nes sportsklubb, 0:55:18, 3) Unni Strand, 0:58:27, 37) Anne Holst, Noil, 1:09:41, 48) Jorun Tuftin, 1:11:19, 91) Siv Tone Syversen-Nordberg, Aschimlinna Runners, 1:18:10, 105) Kristin Gårder, 1:21:01.

Klasse: HK50, Halvbirk K50-59 år

1) Anne Berit Wæhler, Sulland B.I.L., 1:06:44, 2) Hanne Bjørnstad, 1:07:25, 3) Hanne Farstad, Byåsen IL, 1:08:02.

Klasse: HK60, Halvbirk K60-69 år

1) Durdei Disenbroen, 1:19:05, 2) Jannike Berg Leonardsen, Norcem/Leca/Bygg.no, 1:27:54.

Klasse: HM40, Halvbirk M40-49 år

1) Per-Einar Gjelsvik, ASICS, 0:52:50, 2) Audun Bye, Eidsvoll SK, 0:53:52, 3) Richard Korsen, RGSK, 0:54:59, 5) Arild Syversen-Nordberg, Aschimlinna Runners, 0:55:47.

Trippel

Birkebeinertrippel Kvinner

1) Marthe Katrine Myhre, Gjøvik Friidrettsklubb, 08:09:16 (K25) (S), 2) Berit Gjelten, NTNUI, 08:11:55 (K25) (S), 3) Mari Johanna Brox, OSI, 08:12:12 (K25) (S), 73) Turid Holter Steinset, Team Sportsgutta Brandbu, 09:59:33 (K40) (S), 83) Marit Grumstad, Svea skilag, 10:07:29 (K50) (S), 128) Julie Sønsteby Flaagen, Søndre Ål Sportsklubb, 10:29:03 (K18) (S).

Birkebeinertrippel Menn

1) Morten Eide Pedersen, LSK/Exspirit, 06:33:07 (M25) (S), 2) Lars Petter Stormo, Team Oslo Sportslager, 06:48:25 (M30) (S), 3) Anders Stenbrenden, Milslukern/NHO, 06:52:27 (M35) (S), 405) Wiggo Tokerud, Miljøbygg bil, 08:36:29 (M45) (S), 441) Rolf Ensrud, Søndre Ål Spkl, 08:39:39 (M50) (S), 514) Kjell Magne Tvenge, Ringerike Bilsenter, 08:50:02 (M45) (S), 535) Knut Egil Thorvaldsen, Hadeland CK, 08:53:45 (M35) (Å), 657) Kjetil Myhre, 09:10:44 (M35) (Å), 768) Roar Moen, Team Sportsgutta Brandbu, 09:30:40 (M40) (Å), 772) Rune Goddokken, Hadeland CK, 09:32:09 (M35) (Å), 826) Svein Tore Aakerlund, Jaren il, 09:39:32 (M45) (Å), 920) Lars Dehlimarken, HCK, 09:54:43 (M45) (Å), 960) Lars Sigmund Lien, Team Sportsgutta, 09:59:18 (M45) (Å), 1019) Bjarne E. Oure, JIF, 10:11:31 (M40) (Å), 1217) Tommy Moholt, 10:48:23 (M45) (Å), 1256) Morten Nygård, 10:54:51 (M40) (Å), 1427) Thomas Sørlie, 11:38:01 (M35) (Å), 1651) Henning Bjerkås, TEAM NORGESGRUPPEN, 13:32:10 (M45) (Å).

Birkebeinertrippel Ungdom

Klasse: UK12, Jenter 12 år

1) Hege Lindvik Stubrud, Lillehammer IF, 01:56:04, 2) Elena Rise Johnsen, Asker Skiklubb, 01:56:14, 3) Anna Slåen, Tormod Skilag, 02:01:40, 19) Oda Støen Kolkinn, Vestre Gran, 02:16:07, 21) Lise Molden Stensrud, Vestre Gran IL, 02:18:13.

Klasse: UM12, Gutter 12 år

1) Ansgar Evensen, Vind IL, 01:42:50, 2) Kristoffer Alm Karsrud, Raufoss Il langrenn, 01:44:30, 3) Fredrik Johnsrud, Stokke il, 01:44:38, 15) Magnus Tuv Myhre, Jevnaker Ski, 01:51:09.

Klasse: UM13, Gutter 13 år

1) Olav Rygnestad Haugerud, Lyn Ski, 01:38:13, 2) Eirik Andreas Mortensbakke, Bærums Skiklubb, 01:40:23, 3) Sindre Vassdal Johannesen, 01:42:59, 29) Sigurd Gjerdingen, Søndre Ål Spkl, 01:58:16.

Klasse: UM14, Gutter 14 år

1) Vebjørn Hegdal, Larvik ski, 01:31:56, 2) Petter Bergmann, Konnerud IL, 01:34:32, 3) Emil Wassrud, Sør-Fron IL Ski, 01:34:35, 28) Fredrik Kviteberg Moholt, Jevnaker Ski, 01:46:31.

Artikkeltags