Se alle resultatene: Mange gikk sesongens første langrenn på Natrudstilen

IMPONERTE: Anna Heggen fra Svea imponerte i juniorklassen på Natrudstilen. Dette bildet er fra OL-løypene i Lausanne i januar i år.

IMPONERTE: Anna Heggen fra Svea imponerte i juniorklassen på Natrudstilen. Dette bildet er fra OL-løypene i Lausanne i januar i år. Foto:

Anna Heggen fra Svea skilag gikk til topps i eldste juniorklasse. Også flere hadelendinger gjorde det bra på Natrudstilen i helga.

DEL

Juniorløperne får bare begrenset konkurransetilbud denne sesongen. Det meste av norgescup er allerede avlyst.

I tillegg er det svært lite snø i lavlandet foreløpig.

På Natrudstilen på Sjusjøen er det derimot flotte vinterforhold, og mange lokale langrennsløpere benyttet anledningen til å gå sitt første skirenn.

Anna Heggen fra Svea imponerte blant juniorene, det samme gjorde Peder Elias Nordseth fra Snertingdal, som ble nummer to i en sterk 18-årsklasse.

Ellers merker vi oss klasseseirer til Selma Bekkelund fra Gjøvik Skiklubb (14 år), Ulrik Jåvoll Hagen fra Brandbu (13 år), Ida Holmstad fra ØTS (16 år), Sindre Østlien Evensen fra Vind (15 år) og Sivert Borgen fra ØTS.

Vind tok også klasseseirer ved Fuglerud Oda Bakke og Felix Egedius.

Resultater

J 13 år: 1 Alme Hedda Faraasen (Strandbygda IL) 10:37, 1 Heggen Kari (Harestua IL) 10:37, 3 Reiss-Jacobsen Matilde Haugen (Østre Toten Skilag) 10:46, 4 Kjeldsberg Elise Stangstuen (Vind IL) 11:01, 5 Fuglehaug-Wetting Katrine (Brandbu IF) 11:27, 6 Holm-Lombnæs Maia (Lillehammer Skiklub) 11:28, 7 Hovde Sina (Gjøvik SK) 11:49, 8 Flugsrud Emilie (Lillehammer Skiklub) 12:26, 9 Bjerke Sanna Emilie Nymoen (Lillehammer Skiklub) 12:45

J 14 år: 1 Bekkelund Selma (Gjøvik SK) 10:06, 2 Støen Ida Øverli (Lillehammer Skiklub) 10:36, 3 Retterås Elise (Lillehammer Skiklub) 10:44, 4 Hagen Mali Jåvoll (Brandbu IF) 10:56, 5 Jørgensen Lilja Celina Kjær (Lillehammer Skiklub) 11:18, 6 Skramstad Eli Anne (Vang Skiløperforening) 11:19, 7 Bjerke Kaja Aarskog (Ottestad IL) 11:27, 8 Hattestad Ingrid Maureen Solheim (Lillehammer Skiklub) 11:33, 9 Berger Marie (Lillehammer Skiklub) 11:36, 10 Strandlie Karen Haanes (Gjøvik SK) 11:40, 10 Malonæs-Skjæret Charlotte (Ottestad IL) 11:40, 12 Hermansen Christiane (Vang Skiløperforening) 12:06, 13 Jørstad Elise Haug (Hamar SK) 12:29, 14 Libak-Feiring Marte (Vang Skiløperforening) 12:46, 15 Longva Signe Eide (Ottestad IL) 14:25

J 11 år: 1 Fuglerud Oda Bakke (Vind IL) 7:33, 2 Reiss-Jacobsen Ida Haugen (Østre Toten Skilag) 7:57, 3 Tyrom Kristiane Thuen (Søre Ål IL) 8:43, 4 Dyste Silje (Østre Toten Skilag) 8:46, 5 Næstad Andrea Pettersen (Søre Ål IL) 8:56, 6 Nielsen Sara Vorkinn (Søre Ål IL) 9:14

J 12 år: 1 Kittelsen Signe Elisabet Svelstad (Søre Ål IL) 7:03, 2 Østerhus Rikke Nordahl (Gjøvik SK) 8:09, 3 Bjelke Helene Bogevold (Søre Ål IL) 8:20, 4 Jørstad Nora Haug (Hamar SK) 9:09, 5 Tangen Karoline Østvang (Søre Ål IL) 9:19

G 11 år: 1 Skartlien Arian Snoensgjelen (Lillehammer Skiklub) 6:28, 2 Sætrom August Storlien (Lillehammer Skiklub) 6:54, 3 Ulsrud Petter Byfuglien (Gjøvik SK) 8:16, 4 Aanerud Karsten Håkonssønn (Fjelltun IL) 8:41, 5 Jensen Eirik Tolstad (Roterud IL) 9:20

G 12 år: 1 Egedius Felix (Vind IL) 6:19, 2 Flesvig Torgrim Haga (Østre Toten Skilag) 6:24, 3 Lagethon Trygve Ludahl (Øyer-Tretten IF) 6:36, 4 Kjærnes Vemund (Hamar SK) 6:38, 5 Ringli Sigurd Jørstad (Øystre Slidre IL) 6:40, 6 Bergersen August Søråsen (Lillehammer Skiklub) 6:41, 7 Torseth Sigve (Lillehammer Skiklub) 6:44, 8 Kjøs Peder (Søre Ål IL) 6:49, 9 Sandaker-Nilsen Magnus (Lillehammer Skiklub) 6:51, 10 Engen Sebastian (Søre Ål IL) 7:14, 11 Røstad Odin (Søre Ål IL) 7:23, 12 Jørstad Erik Haug (Hamar SK) 7:25, 13 Saxegaard Simon Gustavsen (Lillehammer Skiklub) 7:31, 14 Tholfsen Eivind Kristoffer (Roterud IL) 7:34, 15 Engeskaug Isak (MjøsSki) 7:53, 16 Hauge Even Løvseth (Søre Ål IL) 8:31

G 13 år: 1 Hagen Ulrik Jåvoll (Brandbu IF) 9:12, 2 Borgen Sondre (Østre Toten Skilag) 9:28, 3 Kolloen Emil (Hamar SK) 10:33, 4 Jensrud Henrik Sebastian (Hamar SK) 10:34, 5 Evensen Vetle Østlien (Vind IL) 10:53, 6 Almåsbak Magnus Vestmo (Grue IL) 10:54, 7 Klingen Emil Stabekk (Strandbygda IL) 10:56, 8 Jørstad Haldor Fauske (Øystre Slidre IL) 10:59, 9 Haug Anders Granum (Follebu SK) 11:01, 10 Selbæk August (Søre Ål IL) 11:24, 11 Hagen Peder (Strandbygda IL) 11:44, 12 Thorstad Sebastian Welhaven (Søre Ål IL) 12:04, 13 Sandodden Halvor (Søre Ål IL) 12:26

G 14 år: 1 Pedersen Joakim Marsteintredet (Roterud IL) 8:52, 2 Ragnhildsløkken Ludvig Lunde (Vind IL) 9:22, 3 Johansen Simen Landmark (Roterud IL) 9:53, 4 Bye Lucas Voytovich (Roterud IL) 9:54, 5 Bøhleng Sturla Dahl (Hamar SK) 10:14, 6 Aalberg Eirik Hauer (Lillehammer Skiklub) 10:20, 7 Wik Per Kristian (Roterud IL) 10:23, 8 Sundgaard Lavrans Jøranli (Søre Ål IL) 10:35, 9 Røise Eirik (Raufoss IL Langrenn) 10:52, 10 Bekkevold Ole Jonas Storsveen (Roterud IL) 11:00, 11 Flesvig Peter Haga (Østre Toten Skilag) 11:20, 12 Lagethon Anders Ludahl (Øyer-Tretten IF) 11:21, 13 Nystuen Iver Odlo (Roterud IL) 11:36, 14 Haanshus Nataniel Bjugan (Lillehammer Skiklub) 11:41, 15 Stramrud Erik (Hamar SK) 11:53, 16 Aanerud Kristian Håkonssønn (Fjelltun IL) 12:53, 17 Tømterud Henrik (Harestua IL) 14:53

J 15 år: 1 Grini Inger (Moelven IL) 15:51, 2 Katnosa Marthe Olsen (Jevnaker Idrettsforening Ski) 16:20, 3 Fuglehaug-Wetting Henriette (Brandbu IF) 16:27, 4 Gangås Eir Elise Røstelien (Moelven IL) 16:50, 5 Kleven Martine Hoel (Ottestad IL) 16:53, 6 Ulen Andrea Storlien (Lillehammer Skiklub) 17:01, 7 Sunde Nora Melbø (Lillehammer Skiklub) 17:05, 8 Stenumgard Hedda (Ringebu/Fåvang SK) 17:13, 8 Holm-Lombnæs Selma (Lillehammer Skiklub) 17:13, 10 Dyste Martine (Østre Toten Skilag) 18:14, 11 Berget Johanne Gylthe (Vang Skiløperforening) 0:00

J 16 år: 1 Holmstad Ida (Østre Toten Skilag) 16:25, 2 Kjeldsberg Iselin Stangstuen (Vind IL) 17:47

K 17 år: 1 Strand Aurora Gaarder (Strandbygda IL) 15:02, 2 Ulsrud Selma Byfuglien (Gjøvik SK) 17:37, 3 Thallaug Mari Grung (Gausdal Skilag) 18:35, 4 Ewald Ida-Maria (Østre Toten Skilag) 0:00

K 18 år: 1 Norheim Johanne Peroline (Eidsvold Værks Skiklub) 14:52, 2 Lillejordet Dina Lidahl (Vang Skiløperforening) 15:09, 3 Jeistad Julie (Lismarka Skilag) 15:13, 4 Smedsrud Martine (Eidsvold Værks Skiklub) 15:54, 5 Kvamme Kristine Louise (Lillehammer Skiklub) 16:16

K 19/20 år: 1 Heggen Anna (Svea Skilag) 13:46, 2 Kong Weijia (Kjelsås IL) 13:49, 3 Bakkemo Hedda (Gjøvik SK) 14:13, 4 Grøtting Karoline (Lillehammer Skiklub) 14:18, 5 Mohn Linn Sofie (Magnor UL) 14:21, 6 Hole Kristine Hjellbakk (Sunnylven IL) 14:22, 7 Snortheimsmoen Thea (Vestre Slidre IL) 14:26, 8 Flugstad Andrine Fuglerud (Gjøvik SK) 14:34, 9 Loennecken Kaja (Asker SK) 14:49, 9 Moland Maja Kjærås (Stokke IL) 14:49, 11 Aabrekk Ingrid Bergene (Runar, IL) 14:54, 12 Johnsen Tuva (Raufoss IL Langrenn) 14:56, 13 Ramstad Ida (Nittedal IL) 15:05, 14 Bergquist Kristina (Lillehammer Skiklub) 15:20, 15 Moger Julie Egeberg (Lillehammer Skiklub) 15:22, 16 Svendsby Martine Eldre (Lillehammer Skiklub) 15:33, 17 Sundgaard Sigrid Jøranli (Søre Ål IL) 15:35, 18 Wangen Marie Sølverud (Magnor UL) 15:37, 19 Fossum-Bjørge Mathilde (Søre Ål IL) 15:44, 20 Sveen Carina (Strandbygda IL) 15:47, 21 Træthaug Tina Krøger (Søre Ål IL) 15:57, 22 Magnussen Maria Finni (Lillehammer Skiklub) 16:13

Kvinner senior: 1 Håkonsen Karen Marie (Kjellmyra IL) 14:03, 2 Dinaer Talidawubieke (Kjelsås IL) 14:06, 3 STAKSTON Sigrid (Søre Ål IL) 14:26, 4 Nordseth Karen Amalie (Snertingdal IF Ski) 14:32, 5 Lyngnes Susann Fedreheim (Hamar SK) 15:35, 6 Nilsen Hanne (Hamar SK) 15:38

G 15 år: 1 Evensen Sindre Østlien (Vind IL) 13:49, 2 Lillejordet Jonas Lidahl (Vang Skiløperforening) 13:58, 3 Tømterud William (Harestua IL) 14:26, 4 Kvarstad Henrik (Hamar SK) 14:42, 5 Grøneng Jørgen Holm (Lillehammer Skiklub) 15:41, 6 Dåsnes Ola (Vang Skiløperforening) 15:43, 7 Torseth Audun (Lillehammer Skiklub) 16:03, 7 Opsann Edvald Smogeli (Lillehammer Skiklub) 16:03, 9 Hjelle Marius Kolloen (Moelven IL) 16:06, 10 Aaserud Mathias Brenna (Brandbu IF) 16:11, 11 Engen Nicolai (Lillehammer Skiklub) 17:29, 12 Thallaug Sjur Grung (Gausdal Skilag) 18:19

M 18 år: 1 Johansen Philip Georg (Trysilgutten IL) 25:39, 2 Nordseth Peder Elias (Snertingdal IF Ski) 25:46, 3 Mobrenna Even (Hamar SK) 25:48, 4 Thorvaldsen Even (Ottestad IL) 25:50, 5 Grøneng Sjur Holm (Lillehammer Skiklub) 26:05, 6 Feragen Sebastian Rød (Tynset IF) 26:16, 7 Fedreheim Stian (Hernes IL) 26:24, 8 Gammelmo Simen (Svea Skilag) 26:31, 9 Baksjøberget Ludvig Leopold (Vang Skiløperforening) 27:37, 10 Sundal Sigurd (Åslia Skilag) 27:39, 11 Løvlien Ola (Lillehammer Skiklub) 28:07, 12 Brun Bård Gunnar (Eidsvold Værks Skiklub) 28:29, 13 Gorset Emil Solan (Svea Skilag) 28:37, 14 Skogheim Emil (Hamar SK) 28:44, 15 Ranestad Vegard (Hamar SK) 30:46, 16 Arvesen Ole Marius (Svea Skilag) 31:29

G 16 år: 1 Heggen Lars (Harestua IL) 12:58, 2 Fjeldstad Jonathan Hemb (Hamar SK) 13:06, 3 Johansen Jørgen Landmark (Lillehammer Skiklub) 13:48, 4 Hermansen Andreas (Vang Skiløperforening) 14:15, 5 Kolloen Petter (Vang Skiløperforening) 14:24, 6 Thorstad Kristoffer Welhaven (Søre Ål IL) 14:42, 7 Haugen Edvard (Skjåk IL) 15:02, 8 Tronsrud Jakob Linner (Nord-Odal IL) 17:56

M 17 år: 1 Borgen Sivert (Østre Toten Skilag) 25:52, 2 Hovde August (Gjøvik SK) 26:10, 3 Engdahl Linus (Torvikbukt IL) 26:27, 4 Kvarstad Jørgen (Hamar SK) 26:33, 5 Bjerke Martin (Follebu SK) 27:14, 6 Engdal Eskil (Vind IL) 27:34, 7 Hjellødegård Ove Egil (Nybygda IL) 28:12, 8 Rød Anders (Lillehammer Skiklub) 28:14, 9 Nordaas Sigurd (Strandbygda IL) 28:16, 10 Blom-Hagen Iver (Vang Skiløperforening) 28:26, 11 Træthaug Jakob Krøger (Søre Ål IL) 29:13, 12 Stramrud Martin (Hamar SK) 29:43, 13 Krogh Vegard (Ottestad IL) 30:08, 14 Opsann Oscar Smogeli (Lillehammer Skiklub) 30:14, 15 Fjeld Eirik (Hamar SK) 30:15, 16 Røstad Erik (Nordre Land IL) 31:45

Menn senior: 1 Kvarstad Kristoffer (Hamar SK) 24:03, 2 Aabrekk Eirik Bergene (Runar, IL) 24:38, 3 Haneberg Sondre (Lillehammer Skiklub) 24:51, 4 Pedersen Sondre Bjørkeng (Nes Ski) 25:21, 5 Tuerxun Hanati (Kjelsås IL) 25:33, 6 Stigen Jørgen (Hamar SK) 26:07, 7 Flugstad Fredrik Fuglerud (Gjøvik SK) 26:09, 8 Bjørndalen Bård Eskil (Magnor UL) 26:15, 9 Ma Hailin (Kjelsås IL) 27:20

M 19/20 år: 1 Harby Jørgen (Lillehammer Skiklub) 24:15, 2 Staune-Mittet Johannes (Lillehammer Skiklub) 24:31, 3 Karlsen Jostein (Lillehammer Skiklub) 24:33, 4 Stenersen Fredrik Glomsrud (Lillehammer Skiklub) 24:49, 5 Kvam Håvard (Kolbu KK) 25:11, 6 Karlsen Even (Lillehammer Skiklub) 25:18, 7 Kirkevik Simen Olsen (Ottestad IL) 25:40, 8 Nergaard Peter Oliver (Hamar SK) 25:43, 9 Owren Fredrik Hammerdal (Lillehammer Skiklub) 25:51, 9 Gløersen Jakob Møller (Bygdø IL) 25:51, 11 Schjølberg Jørgen (Tynset IF) 25:52, 12 Herland Kasper Andersson (Hemsedal IL) 26:11, 12 Fodstad Fredrik Gerardo (Eidsvold Værks Skiklub) 26:11, 12 Olsen Magnus Braathen (Lillehammer Skiklub) 26:11, 15 Bakken Nikolai Hansen (Trysilgutten IL) 26:13, 16 Bakken Eskil (Lillehammer Skiklub) 26:18, 17 Mostraum Elias (Osterøy IL) 26:20, 18 Miyelieyi Ayiken (Kjelsås IL) 26:30, 19 Stensby Magnus Martinsen (Hamar SK) 26:55, 20 Myrvold August (Kjellmyra IL) 27:02, 21 Strandhaug Fredrik Haugen (Lillehammer Skiklub) 28:01, 22 Ulsrud Herman Byfuglien (Gjøvik SK) 28:09, 23 Bergsland Andreas (Trøsken IL) 28:19, 24 Andersen Erlend (Åslia Skilag) 28:57, 25 Nordaas Audun (Strandbygda IL) 29:19, 26 Tronsrud Henrik Linner (Nord-Odal IL) 29:50

Send tekst og bilder «

Vi vil gjerne høre om smått og stort som foregår i distriktet. Hjelp oss å være overalt!

Artikkeltags

Kommentarer til denne saken