(Østlendingen)

Pokémon Go er et stedsbasert mobilspill med såkalt utvidet virkelighet. Spillet lar spillere fange, bekjempe og trene Pokémon som vises på mobiltelefonens skjermbilde som om de fantes virkeligheten.

Lørdag kveld var Michael Sanner på veg ut, sammen med noen venner. På veg ned bakken mot Kiwi Fjeldset, gikk han og en kamerat og spilte nettopp Pokémon Go.

Skjønte fort at noe gikk galt

Plutselig kom kameraten over en Pokémon. Han måtte fange den. Michael skulle hjelpe til, med å holde sykkelen hans mens fangsten pågikk.

– Det endte med at jeg veltet over sykkelen og rullet nedover bakken, forteller Sanner til Østlendingen.

Ganske raskt skjønte han at det hele ikke gikk bra.

– Jeg skjønte med en gang at jeg hadde brukket noe, sier han.

Han var alene med kompisen, da uhellet skjedde.

– Vi var egentlig en liten gjeng som skulle ut på byen, men de andre hadde gått i forvegen, mens vi gikk litt bak og spilte Pokémon Go, sier Sanner.

Rett på legevakta

Til alt hell «gikk han på trynet» bare få minutters gange unna legevakta.

Kragebensbrudd ble diagnosen. I første omgang har han fått sterke smertestillende og fatle.

– I morgen skal jeg til legen for en nærmere sjekk. Jeg håper å slippe sjukemelding. Aller helst vil jeg jo jobbe, smilier han.

– Har du hørt om andre som har endt opp med bruddskader som følge av spillet?

– Nei. Har hørt mange rare historier fra USA, blant annet. Men aldri legevakta. Den er ny, svarer Sanner med et stort smil om munnen.

Sanner innrømmer at han ikke var helt edru da uhellet var ute.

– Det var nok en kombinasjon av uflaks, alkohol og bakken vi gikk i, sier han og erkjenner at de har hatt mye moro med episoden dagen derpå.

– Framtidas spill blir bare farligere og farligere, sier han med en god porsjon selvironi.

LES OGSÅ: