Resultater fra Svearennet

DEL

(Oppland Arbeiderblad) Svearennet ble arrangert på Hadeland i dag med mange lokale klassevinnere. Her er samtlige resultater fra langrennet:

FH K senior stå (7,5 km - 3 2 2): 1 Anne Karen OLSEN, Svea Skilag 23:19

J 10 år (1 km): Frida Nordvik, Brandbu IF 06:56, Linneah Nyengen Brurok, Brandbu IF 06:57, Anna Skjervum Enstrøm, Moen Sportsklubb 07:05, Astrid Rosendal, Skrautvål IL 07:17, Amalie Johnsgaard Enger, Gjelleråsen IF 07:26, Tiril Gammelmo, Svea Skilag 07:42, Karen Othilie Bakke, Vind IL 07:45

J 11 år (2 km): 1 Elise Stangstuen Kjeldsberg, Vind IL 07:20, 2 Hannah Sletsjø Myrland, Vind IL 07:22, 3 Kari Heggen, Harestua IL 07:29, 4 Solveig Egge Greftegreff, Brandbu IF 07:57, 4 Anna Hvattum, Gran IL 07:57, 6 Katrine Fuglehaug-Wetting, Brandbu IF 08:14, 7 Ella Andersdatter Gule, Vind IL 08:38, 8 Hedda Moen, Hakadal IL 08:43, 9 Sina Hovde, Gjøvik SK 08:44, 10 Elle Bekkedal, Hakadal IL 08:48, 11 Vårin Schjetne, Gjøvik SK 08:50, 12 Malin Sørvig, Hakadal IL 09:00, 13 Melina Bjørnstad Borgli, Brandbu IF 09:04, 14 Kaia Sørvig, Hakadal IL 09:08, 15 Tuva Klette Andreassen, Snertingdal IF Ski 09:09, 16 Selena Marie Staven, Østre Toten Skilag 09:57, 17 Ingrid Nordseth, Snertingdal IF Ski 10:05, 18 Ella Hval-Thomsen, Harestua IL 10:31, 19 Tyra Moa Granrud, Hakadal IL 11:09

J 12 år (2 km): 1 Sol Frid Linvollen Brorson, Svea Skilag 07:05, 2 Kaja Stende, Raufoss IL Langrenn 07:07, 3 Ellinor Fossheim Solberg, Skimt - Ski 07:11, 4 Karen Haanes Strandlie, Gjøvik SK 07:17, 5 Lotte Kornbråten Langengen, Haugsbygd IF 07:21, 6 Mali Jåvoll Hagen, Brandbu IF 07:23, 7 Agnes Vesteng, Svea Skilag 07:47, 8 Eli Anne Skramstad, Vang Skiløperforening 08:08, 9 Selma Bekkelund, Gjøvik SK 08:10, 9 Vilde Berge, Harestua IL 08:10, 11 Hedda Njå, Vind IL 08:24, 12 Vilde Molstadkroken, Gjøvik SK 08:48, 13 Ingrid Ljåstad, Harestua IL 09:15

J 13 år (3 km): 1 Martine Imerslund Harefallet, Østre Toten Skilag 10:28, 1 Marthe Olsen Katnosa, Svea Skilag 10:28, 3 Hanna Hagen Voytovich, Skrautvål IL 11:05, 4 Anna Kristiansen Midtbø, Haugsbygd IF 11:50, 5 Martine Dyste, Kolbukameratene IL 11:52, 6 Anna Rosendal, Skrautvål IL 12:20, 7 Ida Gammelmo, Svea Skilag 12:23, 8 Henriette Fuglehaug-Wetting, Brandbu IF 12:26, 9 Johanna Hval, Haugsbygd IF 12:29, 10 Oda Kruger, Harestua IL 12:43, 11 Alette Sandholt Hansen, Bjerke IL Ski 12:48, 12 Mina Orebråten Gjerald, Haugsbygd IF 14:43

J 14 år (3 km): 1 Malin Hoelsveen, Raufoss IL Langrenn 09:23, 2 Emma Klevenberg, Gjøvik SK 09:38, 3 Hedda Nyhagen, Rogne IL 10:07, 4 Anna Lysne Johansen, Bagn IL 10:11, 5 Karen Vesteng, Svea Skilag 10:30, 6 Synne Dragerengen, Raufoss IL Langrenn 10:43, 7 Nora Røise, Kolbukameratene IL 10:56, 8 Frida Aarøe-Velo, Svea Skilag 11:05, 9 Iselin Stangstuen Kjeldsberg, Vind IL 11:08, 10 Ida Holmstad, Østre Toten Skilag 11:15, 11 Marte Nilsdotter Garvik, Vestre Slidre IL 11:28, 12 Vår Linvollen Brorson, Svea Skilag 11:41, 13 Carene Moen Ringen, Vind IL 11:58, 14 Amalie Skeie Mylsbråten, Svea Skilag 12:30

J 15 år (5 km - 3 2): 1 Mathea Nordvik, Brandbu IF 17:20, 2 Thea Kvam, Øyer-Tretten IF 17:50, 3 Hannah Schjetne, Gjøvik SK 18:05, 4 Selma Byfuglien Ulsrud, Gjøvik SK 18:32

J 16 år (5 km - 3 2): 1 Ingrid Dragerengen, Raufoss IL Langrenn 17:44, 2 Hilde Kristine Flenes Ulven, Eina Sportsklubb 18:31, 3 Aurora Normann Andersen, Raufoss IL Langrenn 18:51

J 8 år (1 km): Martine Ljåstad, Hakadal IL 07:47, Julie Haugsbakken-Braastad, Gran IL 08:25, Rakel Nordseth, Snertingdal IF Ski 08:48, Ingrid Emilie Staven, Østre Toten Skilag 08:58, Hennie Fossheim Solberg, Skimt - Ski 09:03, Jenny Robøle-Sørensen, Gran IL 09:13, Ida Skjervum Enstrøm, Moen Sportsklubb 09:18

J 9 år (1 km): Wilma Isabel Stikbakke, Gjøvik SK 07:21, Emma Tveter Koren, Jevnaker Idrettsforening Ski 07:36, Maria Øiom, Jevnaker Idrettsforening Ski 08:15, Silje Dyste, Kolbukameratene IL 08:26, Sine Johansen, Gran IL 08:41, Jenny Houth-Aaslund, Gjøvik SK 09:33

K 17 år (5 km - 3 2): 1 Anna Heggen, Svea Skilag 15:25, 2 Janne Ballangrud Seierstad, Raufoss IL Langrenn 15:56, 3 Andrine Fuglerud Flugstad, Gjøvik SK 16:18

K 18 år (5 km - 3 2): 1 Ida Ramstad, Nittedal IL 15:40, 2 Kristine Eide Rapp, Gjerdrum IL 16:13, 3 Hedda Bakkemo, Gjøvik SK 16:25, 4 Hanna Sandholt Hansen, Bjerke IL Ski 16:51, 5 Kristina Bergquist, Rømskog IL 16:55, 6 Marie Nesbakken Sande, Harestua IL 17:47

K 19/20 år (7,5 km - 3 2 2): 1 Dorthe Ballangrud SEIERSTAD, Raufoss IL Langrenn 14:48, 2 Tuva Bakkemo, Gjøvik SK 15:01, 3 Sigrid BYE, Eidsvold Værks Skiklub 15:08, 4 Thea Sørum, Gjelleråsen IF 15:37, 5 Annette Berntsen, Vind IL 16:11, 6 Thea Helene Linnerud Foss, Gjøvik SK 16:31, 7 Eline Kvam, Øyer-Tretten IF 17:54

Kvinner senior (10 km - 3 3 3): 1 Marte Nordlunde, Follebu SK 15:22, 2 Mari Nordlunde, Follebu SK 15:34

G 10 år (1 km): Felix Egedius, Vind IL 05:04, Sølve Linvollen Brorson, Svea Skilag 05:31, William Hagen Voytovich, Skrautvål IL 05:50, Benjamin Manum-Farstad, Vind IL 06:02, Erik-August Mjølstad-Svendsen, Gjøvik SK 06:09, Jonas Haugsbakken-Braastad, Gran IL 06:21, Hans Martin Gorset, Svea Skilag 06:42, Emil Nordvik, Brandbu IF 06:52, Kristoffer Johansen, Gran IL 08:15

G 11 år (2 km): 1 Ulrik Jåvoll Hagen, Brandbu IF 06:47, 2 Sondre Borgen, Østre Toten Skilag 07:00, 3 Sivert Dragerengen, Raufoss IL Langrenn 07:16, 4 Sigve Ulberg, Skrautvål IL 07:37, 5 Henrik Glasrud Langbråten, Jevnaker Idrettsforening Ski 07:39, 6 Andreas Ljåstad, Hakadal IL 07:43, 7 Ola Fremstad, Raufoss IL Langrenn 07:44, 8 Martin Moslet Evensen, Raufoss IL Langrenn 07:47, 9 Ludvig Bjerregård Otterholm, Raufoss IL Langrenn 08:05, 10 Jørgen Kjerstadmo, Haugsbygd IF 08:08, 11 Elias Lafton, Jevnaker Idrettsforening Ski 08:14, 12 Tobias Tømte, Hakadal IL 08:20, 13 Espen Hjelmås Molden, Gran IL 08:21, 14 John Fauchald, Østre Toten Skilag 08:25, 15 Haldor Fauske Jørstad, Øystre Slidre IL 08:28, 16 Vetle Østlien Evensen, Vind IL 08:50, 17 Jens Eyvind Haug Haugseth, Hakadal IL 09:12, 18 Sturla Håkonsen Fjeld, Harestua IL 09:15, 19 Laurits Houth-Aaslund, Gjøvik SK 09:44, 20 Jesper Sande Granås, Hakadal IL 09:53, 21 Amund Kristiansen, Brandbu IF 09:55, 22 Noah Tveter Koren, Jevnaker Idrettsforening Ski 11:11

G 12 år (2 km): 1 Audun Silseth Roen, Svea Skilag 06:40, 2 Mikkel Lysne Johansen, Bagn IL 06:47, 3 Ludvig Lunde Ragnhildsløkken, Vind IL 06:55, 4 Mikkel Raastad Hallum, Svea Skilag 06:58, 5 Ola Brusveen, Øystre Slidre IL 06:59, 6 Marius Granvold, Vind IL 07:00, 7 Even Broberg, Jevnaker Idrettsforening Ski 07:10, 8 Peder Robøle-Sørensen, Gran IL 07:19, 9 Lucas Engum Nilsen, Vind IL 07:22, 10 Storm Normann Andersen, Raufoss IL Langrenn 07:26, 11 Sebastian Rønningen, Vind IL 07:51, 12 Audun Nilsson Garvik, Vestre Slidre IL 07:59, 13 Emre Sørlie-Sannes, Vind IL 08:02, 14 Johannes Bakke, Vind IL 08:07, 15 Elias Hval, Haugsbygd IF 08:13, 16 Anders Evensen Lund, Vind IL 08:20, 17 Sander Rønningen, Vind IL 09:30, 18 Vemund Klavenes, Raufoss IL Langrenn 09:34, 19 Henrik Tømterud, Harestua IL 11:06

G 13 år (3 km): 1 Sindre Østlien Evensen, Vind IL 09:41, 2 William Tømterud, Harestua IL 10:00, 3 Henrik Berg, Gjøvik SK 10:04, 4 Didrik Kornbråten Langengen, Haugsbygd IF 10:36, 5 Håvard Øiom, Jevnaker Idrettsforening Ski 10:39, 6 Simen Smeby Furseth, Vind IL 11:05, 7 Bastian Nikolai Hoel, Kolbukameratene IL 11:09, 8 Ola Johnsrud, Gran IL 11:17, 9 Teodor Hansen, Haugsbygd IF 11:24, 10 Ole Hedalen Stølen, Øystre Slidre IL 12:01, 11 Jakob Kjerstadmo, Haugsbygd IF 12:09, 12 Mathias Brenna Aaserud, Brandbu IF 12:11, 13 Eskil Fauchald, Østre Toten Skilag 12:39, 14 Noah Vollan, Jevnaker Idrettsforening Ski 13:12

G 14 år (3 km): 1 Martin Jørstad Ringli, Øystre Slidre IL 08:56, 2 Mathias Hoelsveen, Raufoss IL Langrenn 08:58, 3 Birk Elias Moeng Jensen, Kjelsås IL 09:04, 4 Lars Heggen, Harestua IL 09:08, 5 Mons Melbye, Årvoll IL 09:20, 6 Casper Engum Nilsen, Vind IL 09:28, 7 Elling Broberg, Jevnaker Idrettsforening Ski 09:29, 8 Andreas Heggheim Berge, Kolbukameratene IL 10:01, 9 Elias Østvold Almsbakken, Østre Toten Skilag 10:13, 10 Simen Monsrud Wien, Harestua IL 10:31, 11 Daniel Egedius, Vind IL 10:41, 12 Even Molstadkroken, Kolbukameratene IL 10:47, 13 Emil Silseth Roen, Svea Skilag 11:01, 14 Fredrik Hanserud, Moen Sportsklubb 11:07, 15 Syver Viksås Holt, Svea Skilag 11:18, 16 Jonas Gulbrandsen-Rognstad, Moen Sportsklubb 11:41, 17 Endre Kvalheim Otterdal, Nes Ski 12:17, 18 Jacob Gulbrandsen-Rognstad, Moen Sportsklubb 12:48

G 15 år (5 km - 3 2): 1 Eskil Engdal, Vind IL 14:58, 2 Ola Hjelmås Molden, Gran IL 15:45, 3 August Hovde, Gjøvik SK 15:56, 4 Ola Stende, Raufoss IL Langrenn 16:15, 5 Ole Edvard Snuggerud, Gjøvik SK 16:19, 6 Emil Martman Dyste, Kolbukameratene IL 16:22, 7 Thomas Sørbøen, Bagn IL 16:31, 8 Lukas Arnesen Stokka, Ringkollen SK 16:40, 9 Sverre Murud Bratfos, Ullensaker SK 17:39

G 16 år (5 km - 3 2): 1 Kristian Mathias Sølverud Wangen, Magnor UL 14:20, 2 Sivert Laderud Berge, Svea Skilag 14:53, 3 Simen Gammelmo, Svea Skilag 15:21, 4 Vetle Lysne Johansen, Bagn IL 15:37, 5 Ole Marius Arvesen, Svea Skilag 15:39, 6 Emil Solan Gorset, Svea Skilag 15:57, 7 Jonas Hoelsveen, Raufoss IL Langrenn 16:11, 8 Sander Haugli, Raufoss IL Langrenn 17:08, 9 Casper Thomsen, Svea Skilag 18:00

G 8 år (1 km): Linus Bekkelund, Gjøvik SK 07:46, Emil Klinkenberg Buhaug, Jevnaker Idrettsforening Ski 07:47, Eirik Ness Andreassen, Haugsbygd IF 08:05, Aleksander Skeie Mylsbråten, Svea Skilag 08:06, Håkon Skjervheim Sundstad, Jevnaker Idrettsforening Ski 08:17, Sindre Klavenes, Raufoss IL Langrenn 08:30, Adrian Johnsrud, Jevnaker Idrettsforening Ski 08:50, Martin Klinkenberg Buhaug, Jevnaker Idrettsforening Ski 09:24, Mathias Evensen, Raufoss IL Langrenn 09:27, Emil Lafton, Jevnaker Idrettsforening Ski 10:07

G 9 år (1 km): Oliver Krüger, Harestua IL 06:09, Emil Johnsgaard Holmsen, Gjelleråsen IF 06:20, Oscar Sterud, Gran IL 06:21, Håkon Hvattum, Gran IL 06:23, Julian Engum Nilsen, Varde IL 06:44, Magnus Haugen, Gran IL 07:06, Aksel Aarøe-Velo, Svea Skilag 07:08, Petter Byfuglien Ulsrud, Gjøvik SK 07:24, Henrik Ljåstad, Harestua IL 07:27, Lars Gjerdingen, Gran IL 07:56, Peder Flatla, Svea Skilag 08:04, Sigurd Holmlund Bjerkely, Grindvoll IL 09:48, Eirik Høiby Skjervum, Svea Skilag 10:06

M 17 år (7,5 km - 3 2 2): 1 Bjarte Bjertnæs, Jevnaker Idrettsforening Ski 26:25, 2 Torjus Sletvold Asak, Vind IL 26:58, 3 Herman Byfuglien Ulsrud, Gjøvik SK 27:04, 4 Oskar Lunde Ragnhildsløkken, Vind IL 27:52, 5 Even Hjelmås Molden, Gran IL 28:42, 6 Emil Kvalheim Otterdal, Nes Ski 30:48, Jonas Petterson, Østre Toten Skilag DNF

M 18 år (7,5 km - 3 2 2): 1 Håvard Kvam, Kolbukameratene IL 25:22, 2 Markus Moen Riste, Østre Toten Skilag 26:58, 3 Jaran Skoglund, Harestua IL 28:22

M 19/20 år (7,5 km - 3 2 2): 1 Ansgar Evensen, Vind IL 24:30, 2 Kristoffer Alm Karsrud, Raufoss IL Langrenn 25:16, 3 Petter Stokkeland, Tistedalen FL 25:17, 4 Sondre Bjørkeng Pedersen, Nes Ski 26:10, 5 Jonas Kristiansen, Nittedal IL 26:37, 6 Simen Granvold, Gjøvik SK 26:41, 7 Fredrik Fuglerud FLUGSTAD, Gjøvik SK 26:53, 8 Marius Skau Göthe, Svea Skilag 30:55

Menn senior (10 km - 3 3 3): 1 Mårten Soleng Skinstad, Vind IL 25:56, 2 Johan Sørum Gangsø, Svea Skilag 26:10, 3 Andreas Faanes, NTNUI 26:43, 4 Kristoffer Vassjø, Grindvoll IL 30:38

Send tekst og bilder «

Vi vil gjerne høre om smått og stort som foregår i distriktet. Hjelp oss å være overalt!

Artikkeltags