Natalie (17) er tatt ut til sykkel-EM

EM:  Natalie Irene Midtsveen fra Jevnaker er klar for sykkel-EM.

EM: Natalie Irene Midtsveen fra Jevnaker er klar for sykkel-EM. Foto:

Natalie Irene Midtsveen fra Jevnaker og Ringerike Sykkelklubb skal sykle med flagget på brystet i august.

DEL

Den lovende 17-åringen fra Jevnaker er en av dem som Norges Cykleforbund har tatt ut til EM Landevei i Alkmaar, som blir arrangert 7.–11. august. Tidligere i sommer ble hun norgesmester da junior-NM ble avviklet på Røyse.

Følgende tropp er tatt ut til EM:

Menn Elite fellesstart: Sven Erik Bystrøm (Stavanger SK/UAE Team Emirates) Alexander Kristoff (Stavanger SK/UAE Team Emirates) Anders Skaarseth (Lillehammer CK/UNO-X Norwegian Development Team) Rasmus F Tiller (Lillehammer CK/Dimension Data) Markus Hoelgaard (Sandnes SK/UNO-X Norwegian Development Team) Daniel Hoelgaard (Sandnes SK/Groupama-FDJ) Kristoffer Halvorsen (Kristiansands CK/Team INEOS)

Kvinner Elite fellesstart: Emilie Moberg (Halden CK/ Team Virtu Cycling Women) Susanne Andersen (Stavanger SK/ Team Sunweb) Julie Solvang (Grimstad SK/ Hitec Products – Birk Sport) Birgitte Ravndal (Grimstad SK)

Kvinner U23 fellesstart: Thale K Bjerk (Bærum OCK/ Hitec Products – Birk Sport) Ingvild Gåskjenn (Horten og omegns CK/ Hitec Products – Birk Sport) Pernille L Feldmann (Stavanger SK/ Hitec Products – Birk Sport) Amalie Lutro (Stavanger SK/ Hitec Products – Birk Sport)

Menn U23 fellesstart: Erlend Blikra (Stavanger SK/Team Coop) Jonas I Hvideberg (Fredrikstad SK/UNO-X Norwegian Development Team) Lars Saugstad (Ringerike SK//UNO-X Norwegian Development Team) Håkon Aalrust (Asker CK/Team Coop) Søren Wærenskjold (Ringerike SK/ Joker Fuel of Norway) Iver Johan Knotten (Tønsberg CK)

Menn Junior fellesstart: Sakarias Løland (Ringerike SK) Vegard Stokke (Glåmdal SK) Johannes Staune-Mittet (Lillehammer CK) Dennis Gråsvold (Grenland SK) Tord Gudmestad (Stavanger SK) Oskar Myrestøl Johansson (Grimstad SK)

Kvinner Junior fellesstart: Natalie Irene Midtsveen (Ringerike SK) Rikke Enstad (Horten og omegns CK) Anne Dorthe Ysland (Gauldal SK) Tuva Byberg (Stavanger SK)

Kvinner Elite tempo: Vita Heine (Fana IL/ Hitec Products – Birk Sport)

Menn U23 tempo: Andreas Leknessund (Ringerike SK//UNO-X Norwegian Development Team) Iver Johan Knotten (Tønsberg CK)

Menn Junior tempo: Johannes Staune-Mittet (Lillehammer CK) Oskar Myrestøl Johansson (Grimstad SK)

Kvinner Junior tempo: Anne Dorthe Ysland (Gauldal SK) Tuva Byberg (Stavanger SK)


Send tekst og bilder «

Vi vil gjerne høre om smått og stort som foregår i distriktet. Hjelp oss å være overalt!

Artikkeltags