Vidar Mehl spurtvant da rekordene falt i Valdresrittet

Vidar Mehl med sine to jenter, Ella Marie (4) og Victoria (7), etter seieren i Valdresrittet. Victoria deltok også, mens Ella Marie heiet på både pappa og storesøster.

Vidar Mehl med sine to jenter, Ella Marie (4) og Victoria (7), etter seieren i Valdresrittet. Victoria deltok også, mens Ella Marie heiet på både pappa og storesøster. Foto:

Artikkelen er over 2 år gammel

Det ble både løyperekord, deltakerrekord og høyst sannsynlig varmerekord da 838 syklister tok fatt på Valdresrittet lørdag.

DEL

(Oppland Arbeiderblad) Etter 54 idylliske kilometer i storslagent fjellterreng, var det fem ryttere som skulle gjøre opp om seieren i Valdresrittet ved målgang på Vaset skistadion.

Forhåndsfavoritten Vidar Mehl fra Raufoss og Gjøvik SK sørget for at spurtoppgjøret ble udramatisk da han skaffet seg ei lita luke ned den siste bakken.

– Jeg sørget for å komme meg først på toppen før bakken, for at jeg har en solid spurt, og det er ikke enkelt å komme forbi på oppløpet, sa Vidar etter at han hadde passerte målgang på ny løyperekord.

Vidar Mehl har skaffet seg en luke på de fire andre rytterne i tetluka rett før mål og vant spurten ganske så kontrollert.

Vidar Mehl har skaffet seg en luke på de fire andre rytterne i tetluka rett før mål og vant spurten ganske så kontrollert. Foto:

Traff perfekt

Syklisten fra Hardanger, men som er bosatt rett utenfor Gjøvik, traff perfekt med taktikken. Nummer to ble Eirik Bruland fra Bygdøy, mens Greg Saw Kongsberg tok tredjeplassen i eliteklassen. Nummer fire ble Tormod Weydahl fra Ottadalen SK, og han tok samtidig seieren i junior elite etter et imponerende ritt.

Langrennsløperen Anders Nøstdahl Gløersen holdt lenge følge med tetgruppa, men det røynet litt på mot slutten, og samboeren til Valdres-jenta Mari Eide ble nummer ni, så vidt bak Eivind Botten, men foran Martin Røste Omdahl fra Raufoss og Gjøvik SK, mens Roar Sollie ble nummer 12 i eliteklassen.

Martin Røste Omdahl foran Henrik Lunder Aalrust og Roar Sollie.

Martin Røste Omdahl foran Henrik Lunder Aalrust og Roar Sollie. Foto:

Seieren viktigst

Vidar Mehl vant Valdresrittet i 2016 på ny løyperekord, men i fjor var han ikke med. Dermed benyttet Øyvind Bjerkseth fra Asker å stikke av med seieren i fjor – på ny løyperekord.

– Det viktigste er å vinne, ikke å sette nye løyperekord, sa Vidar før rittstart. Men det ble begge deler.

Den nye løyperekorden lyder på 1.43.48.

Følte seg sterk

I steikende varme, de fleste steder rundt i løypa var det opp mot 25 varmegrader, ble det kjørt hardt helt fra starten av.

– Den første timen hadde jeg mer enn nok med å holde følge med i tetgruppa. Men det løsnet etter hvert, og jeg følte meg sterk mot slutten. Spurten hadde jeg noenlunde bra kontroll på, sa Vidar, som har ladet opp med en «kosetur» på beina med samboeren på Hardangervidda.

Neste helg prøver Vidar Mehl seg i Offroad Valdres med klubbkamerat Roar Sollie som makker.

– Det blir spennende.Vi er kanskje ikke favoritter, men vi skal gjøre vårt beste. Alt kan skje i et så langt sykkelritt. Vi skal jo være rundt åtte timer på sykkelen.

Anette Bunde var i strålende humør etter en imponerende gjennomføring av Valdresrittet, med andreplass totalt blant kvinnene.

Anette Bunde var i strålende humør etter en imponerende gjennomføring av Valdresrittet, med andreplass totalt blant kvinnene. Foto:

Første på seks år

Blant kvinnene ble det som ventet en klar seier til Ingrid Bøe Jacobsen, men den som imponerte mest var utvilsomt Anette Bunde. 44-åringen fra Slidre syklet på hjemmebane og holdt følge med Bøe Jacobsen helt til Sonjavarden, omtrent halvveis i rittet.

– Ingrid var litt råere enn meg i bakken ned fra Sonjavarden, og bortsett fra at kjedet låste seg rett før mål, gikk det greit hele veien, sa Anette Bunde, som ikke har stilt opp i et sykkelritt på seks år.

I mellomtida har Anette konkurrert i bodyfitness, hvor hun også ble norgesmester i 2013. Tre år seinere ble mannen, Åge Bunde, norgesmester i bodybuilding.

Lørdag var hun nest raskeste jente i Valdresrittet, uansett klasse. Med tida 2.06.15 var hun bare to et halvt minutt bak vinneren. Ganske så imponerende, med tanke på at hun ikke har konkurrert på sykkel siden hun deltok i Offroad Finnmark i 2012.

Anette Bunde på vei mot mål.

Anette Bunde på vei mot mål. Foto:

Litt engstelig

Slidre-kvinnen liker å trene variert. Hun stilte i Valdresrittet først og fremst for å se om «motoren» fortsatt er til stede.

– Det er litt irriterende at jeg fikk litt teknisk trøbbel mot slutten. Det førte til at mannen min slo meg, som jeg syklet sammen med lenge, og jeg var litt engstelig for at jeg skulle bli tatt igjen av noen andre jenter.

Sykepleieren ved Beitostølen Helsesportsenter har ingen planer om nye konkurranser med det første, selv om det ga mersmak å konkurrere i Valdresrittet.

Ikke systematisk

– Nei, for meg betyr det mest å være i aktivitet. Jeg trener ikke systematisk, for å si det sånn, men varierer etter hvilken sesong det er. Det er viktig for ikke å gå lei, mente Anette.

Derimot utelukker hun ikke at det blir deltakelse i Valdresrittet også ved en seinere anledning.

– Det er jo et fantastisk ritt, spesielt med så flott vær som i dag. Og så er det jo på hjemmebanen min, sa Anette Bunde.

Marianne Bergli satset friskt fra start og tok teten foran Ingrid Bøe Jacobsen, som til slutt vant eliteklassen.

Marianne Bergli satset friskt fra start og tok teten foran Ingrid Bøe Jacobsen, som til slutt vant eliteklassen. Foto:

Tok teten

Marianne Bergli (30) var ubeskjeden nok til å ta teten i eliteklassen ut fra start.

– Ja, men jeg fikk svi for det seinere, sa Dokka-jenta som har gjort valdris av seg etter å ha kommet i mål på 2 timer og 24 minutter.

Den tidligere skiskytteren har vært aktiv etter at hun ga seg for fem-seks år siden, men hun var ikke spesielt fornøyd med innsatsen i Valdresrittet.

– Det gikk bra i stipartiene, men på grusveiene ble jeg frakjørt, sa Marianne, som også skal prøve seg på Offroad Valdres kommende helg.

– Det kan bli interessant. Jeg skal sykle sammen med Stine Lund, og det viktigste for oss vil være å fullføre.

Resultater

Kvinner elite:

1 Ingrid Bøe Jacobsen Halden CK / Birk Sport Racing 2:03:45, 2 Stine Hasund EID Kloppa Off Road Klubb 2:07:04, 3 Cathrine Årstad Olsen Bingsfoss SK 2:07:52, 4 Ingeborg Lind CK Oslofjord / Milslukern Sport 2:08:05, 5 Ellen Østbye Fremgaard Aaby CK 2:08:08, 6 Thrude Natholmen Sandefjord SK 2:10:49, 7 Francisca Vivian Da Silva Eriksen Sagene IF Sykkel 2:14:32, 8 Tine Thomasli CK Victoria 2:14:49, 9 Marte Helene HALVORSEN Bjørndal IF Sykkel 2:24:30, 10 Marianne Bergli CK Valdres 2:24:50

Menn junior elite:

1 Tormod Weydahl Ottadalen SK 1:43:51, 2 Fredrik Bådstangen Soon CK 1:44:54, 3 Eirik Stene Bærum OCK 1:52:24, 4 Vinjar Løkken Raufoss & Gjøvik SK 1:58:33, 5 Andreas Hegrum Askjer Lillehammer CK 1:59:09

Menn elite:

1 Vidar Mehl Raufoss & Gjøvik SK / SWIX Hard Rocx 1:43:48, 2 Eirik BRULAND Bygdøy IL / Team Milslukern 1:43:49, 3 Greg Saw Kongsberg IF Sykkel / Abax – Giant / Abax-Giant 1:43:51, 4 Martin Olsson SWE Sagene IF Sykkel / Void Cycling 1:43:52, 5 Marius Fjeld Bærum OCK 1:44:27, 6 Eivind Botten Andebarkji TSK / CK Valdres 1:45:54, 7 Anders Nøstdahl Gløersen Stovnerkameratene / Team Oslo Sportslager 1:46:04, 8 Martin Røste Omdahl Raufoss & Gjøvik SK 1:47:43, 9 Henrik Lunder Aalrust Asker CK 1:47:44, 10 Roar Sollie Raufoss & Gjøvik SK 1:47:50, 11 Olav Ulven Vestre Slidre IL / Olav Ulven / Team Valdres 1:48:39, 12 Nicolay Mylén CK Oslofjord 1:48:39, 13 Erik Sæbu Vatn SK Rye sykkel 1:48:40, 14 Joakim Fjeld Kristoffersen Bærum OCK / Team Milslukern / Milsluker’n 1:48:40, 15 Lars Gurandsrud CK Oslofjord 1:48:44, 16 Sigmund Aas IF Frøy 1:48:48, 17 Øivind Bjerkseth Asker CK / Abax – Giant 1:52:53, 18 Magnus Bergan Modum CK 1:53:03, 19 Aleksander Borchgrevink SK Rye sykkel 1:55:14, 20 Marius Grødahl Andresen Halden CK / Birk Sport Racing 1:55:31, 21 Martin THON Skiptvet IL Sykkel / Martin THON 1:56:14, 22 Ståle Nicolay Nygaard Bærum OCK 1:56:35, 23 Sander Ensink Vestre Slidre IL 2:01:26, 24 Jonas Nermoen IF Frøy / Team Skør'n Offroad 2:13:03

K17-19:

1 Ada Eide Longva Ottestad IL Sykkel / Ottestad Ski 2:47:56

K20-24:

1 Julie S Flaagen LILLEHAMMER 2:33:07, 2 Mia Marlene Tønnesen GRESSVIK 3:17:05

K25-29:

1 Cille Røise Raufoss & Gjøvik SK 2:18:44, 2 Ane Sørlie Kværner Christiania Velociped Klubb 2:42:25, 3 Kerttu Vaniko EST Stiftstaden SK Trondheim 2:43:00, 4 Gunvor Hamre Gunvor Hamre 2:48:14, 5 Adeline Ree-Lindstad OTTESTAD 3:21:08

K30-34:

1 Linda Karlsgot Hestvik Sagene IF Sykkel 2:18:56, 2 Kristina Vestveit Nervold Jardar IL 2:25:35, 3 Caroline Vamnes Bærum OCK 2:36:17, 4 Mia Ruud Helgesen VIKERSUND 2:42:58, 5 Julie Bingen Larsen RENA 2:45:42, 6 Ida Laupet Krokskogen Cykleklubb / Strømmen Bilformidling AS 2:51:30

Nora Rosseland (564) og Elin Midthus (387) på vei ut fra start.

Nora Rosseland (564) og Elin Midthus (387) på vei ut fra start. Foto:

K35-39:

1 Ingrid Annita Rosvold CK Victoria / Sweco 2:23:13, 2 Nora Rosseland Raufoss & Gjøvik SK 2:27:00, 3 Sissel Drege Andebarkji TSK 2:29:38, 4 Ive Losnegard RØYKEN 2:39:42, 5 Silje Ulberg CK Valdres / Skør'n 2:40:24, 6 Stephanie Renate Kirkerud Smaalenene SK 3:24:50

K40-44:

1 Anette Bunde SLIDRE 2:06:15, 2 Elisabeth Lockert Gruvelia SK 2:15:55, 3 Lisa Christin Axman SWE Bærum OCK 2:15:56, 4 Hege Christin Aamodt Follo SK 2:16:03, 5 Birgitte Rønningen Re SK 2:23:13, 6 Johanna Öygard SWE Sandviken CK 2:24:03, 7 Hilde Nielsen Grande AUS Canberra Off-Road Cyclists 2:27:01, 8 Heidi Tronbøl Fet Skiklubb Sykkel 2:27:30, 9 Tine Jørgenstuen Land CK 2:46:35, 10 Mette Vollset IF Frøy 2:54:06, 11 Anette Hartviksen CK Elverum 2:55:10

K45-49:

1 Merethe Vedal Toten-Kranken CK 2:23:04, 2 Gøril Viskjer Stoltenberg Soon CK 2:36:17, 3 Anne-Carine Lønstad Bærum OCK 2:43:20, 4 Eirin Fremstad Nesodden SK 2:45:07, 5 Elisabeth Sagstuen Lillehammer Sykehus BIL 2:49:06, 6 Elin Midthus CK Toten-Tråkk 2:55:50

K50-54:

1 Marit Røn OSLO 2:26:53, 2 Bente Rossing Vestby Sykkelklubb 2:30:47, 3 Kjersti Hoel Hadeland CK / Kjersti Hoel 2:32:53, 4 Mette Flåten Kampenhaug Glitre Off-Road Klubb 2:35:05, 5 Tonje Torsnes Vestby Sykkelklubb / Tonje Torsnes / Vestby Sykkeklubb/Team Troika 2:37:05, 6 Mona Schau Giskås Soon CK / Tonje Torsnes 2:47:53, 7 Åsne Løkken Raufoss & Gjøvik SK 2:59:54

K55-59:

1 Helen Bjørklund Ottadalen SK 2:25:18, 2 Sissel Merete Barhaugen Asker CK 2:48:03, 3 Kristin Øidvin IF Frøy 2:53:24

K60-64:

1 Jorun Haugland Sarpsborg SK 2:44:46, 2 Marit Landsverk Dale Sarpsborg SK 2:47:22, 3 Wenche Sand-Hanssen Gården Bootcamp 3:04:17

M17-19:

1 Anders Larsen Høiås Bjørn Myhre Sport 2:04:05, 2 Jørgen Korstad Kjekkas IF 2:04:19, 3 Simen Riste Topp Ringerike SK 2:10:27, 4 Marcus Midtenget Vestringen IL / Team Taåt 2:28:30, 5 Johannes Wiken Vang Skiløperforening Sykkel 2:40:29, 6 Emil Hagen Hakadal Alpin 3:18:35

Anders Sønsteby Flaagen

Anders Sønsteby Flaagen

M20-24:

1 Anders Sønsteby Flaagen Søndre Ål SPK 1:56:41, 2 Erik HOEIAAS Birkebeineren IF 1:59:41, 3 Sigurd Unnestad Skiptvet IL Sykkel 2:09:57, 4 Fredrik S. Madsen NMBUI 2:17:48, 5 Adrian Lund GRESSVIK 2:21:15

M25-29:

1 Pål Flattum CK Toten-Tråkk 1:56:32, 2 Birger Ihle Nes Sp. Kl. Sykkel / Nes SPK. Sykkel 1:59:11, 3 Fredrik Mostad Team Itera/Fossum IF 2:04:53, 4 Sigurd HOV Kongsberg Politiidrettslag 2:07:09, 5 Anders Neverdahl Eide TRONDHEIM 2:09:45, 6 Karl Fredrik Schjøtt-Pedersen Karl Fredrik Schjøtt-Pedersen / Lurken Skilag 2:15:52, 7 Per Kristian Bakke Andebarkji TSK 2:17:15, 8 Marius Hageengen Brumunddal SK 2:18:55, 9 Mads Buhaug Øyer-Tretten IF 2:19:36, 10 Tommy Linnerud BRUMUNDDAL 2:19:58, 11 Martin Kaland DNB 2:21:45, 12 Erlend Sørgård Erlend Sørgård 2:22:30, 13 Øyvind Olsen RISSA 2:36:55, 14 Alexander Østby OTTESTAD 2:38:26, 15 Sondre Hals OSLO 2:41:23, 16 Sondre Olden RØN 2:43:58, 17 Henrik H. Lagrud RØN 2:44:12, 18 Joachim Skåren ETNEDAL 2:44:18, 19 Raymond Thalseth Erlend Sørgård 2:47:51, 20 Håkon Nordhøy Henriksen OTTESTAD 3:21:08

Pål Flattum, CK Toten-Tråkk.

Pål Flattum, CK Toten-Tråkk. Foto:

M30-34:

1 Risto Holm EST NTNUI 1:50:03, 2 Henrik Bering SK Rye sykkel 1:51:59, 3 Øyvind Klemetsen Bøthun Nordlysbyen 1:53:57, 4 Ole Ivar Stakvik EIDE Sogn CK 1:56:53, 5 Morten Nilsen Ullensaker CK 1:57:12, 6 Erland Lium Selmo Vang Skiløperforening Sykkel 1:57:13, 7 Ole-Kristian Wauger Østnes SpKl Ceres Sykkel 1:57:55, 8 Ove Sollie SK Rye sykkel 1:58:03, 9 Kenneth Zachariassen Tryvann Cykleklubb 1:59:11, 10 Erik Gevelt Mjøndalen IF 2:00:56, 11 Kjetil Eng Sagene IF Sykkel 2:02:11, 12 Ole Fredrik Aamodt Sarpsborg SK 2:02:19, 13 Anders Lundteigen-Holm Eiker-Kvikk sykkel / Bjørn Myhre Sport 2:03:24, 14 Per Christian Haugen Haugen Regnskap 2:04:50, 15 Henning Mjør Hagen Hadeland CK 2:04:51, 16 Henrik Stokkebek Intersport Beitostølen 2:05:34, 17 Inge Skinstad CK Toten-Tråkk 2:05:54, 18 Petter Lund BPI 2:07:16, 19 Thomas Kristiansen Bærum OCK / Team JHS Trefelling 2:07:46, 20 Anders Bunes Raufoss & Gjøvik SK 2:08:18, 21 Jonathan Polfus Christiania Velociped Klubb 2:08:44, 22 Bård Aasgaard OSLO 2:09:11, 23 Arve Sæthre Sogn CK 2:10:21, 24 Håvard Ersland IF Frøy 2:10:25, 25 Petter Skjåk Sagene IF Sykkel 2:11:09, 26 Knut Platou Orkla 2:11:42, 27 Olav Øen Johansen HARESTUA 2:12:58, 28 Ole Jørgen Stokkebek Intersport Beitostølen 2:13:10, 29 Martin Frøland Vestby Sykkelklubb 2:13:10, 30 Rune Liberg Sannes OSLO 2:14:06, 31 Kenneth Simonsen Krokskogen Cykleklubb 2:15:54, 32 Trond J Fjellestad TANSØY 2:18:39, 33 Arne Bring Fugllien Pulkdragarlauget 2:23:21, 34 Thomas Opsahl Johansen Glitre Off-Road Klubb 2:26:05, 35 Tom Glomsås Odal SK 2:27:07, 36 Jørgen Nielsen Birkebeineren IF / Birkebeineren Sykkel 2:28:09, 37 Tommy Mørch Team Sossis 2:29:25, 38 Knut Håkon Bakken Lensbygda Sportsklubb 2:29:42, 39 Vegar Lien Team Høygir 2:31:25, 40 Emil Evjen Team Sossis 2:32:08, 41 Tomas Pranas Meskys LTU OSLO 2:34:10, 42 Henning Christensen RAUFOSS 2:38:31, 43 Sofian Fouad RENA 2:41:40, 44 Are Svanholm Hansen Kjelstad Bakeri 2:43:50, 45 Martin Helle Opedal OSLO 2:48:00, 46 Morten Øiamo LENA 2:57:44, 47 Asbjørn Hynne SKOGN 3:02:33

Lasse Obrestad fra Raufoss og Gjøvik SK på full fart mot mål.

Lasse Obrestad fra Raufoss og Gjøvik SK på full fart mot mål. Foto:

M35-39:

1 Uno Sandstrøm Asker CK 1:50:52, 2 Øystein Kristiansen Sandane SK 1:53:55, 3 Sverre Chruickshank Holmestrand SK 1:53:55, 4 Kennet Schulz Andebarkji TSK 1:54:10, 5 Lasse Obrestad Raufoss & Gjøvik SK / Team Krank Gewesen 1:55:30, 6 Eirik Larsen Forvaltningshuset 1:58:36, 7 Dan-Henning Gangsø Eiker CK 2:00:54, 8 Åge Bunde Vestre Slidre IL 2:02:05, 9 Christer Svingen Raufoss & Gjøvik SK / Kafteins Corner 2:02:44, 10 Olav Jørgensen Hurum CK 2:06:57, 11 Harald Scholz Bærum OCK / JHS Trefelling AS 2:09:48, 12 Øyvind Bjølverud Gulsjøen Sykkelklubb 2:12:36, 13 Endre Storløkken Holmenkollen CK 2:14:00, 14 Torbjørn Sola Sande SpKl Sykkel 2:14:37, 15 Audun Løvstad Krokskogen Cykleklubb 2:14:40, 16 Kjell Arve Øyum Re SK 2:15:07, 17 Tor-Christian Nygren RYKKINN 2:16:50, 18 Svein Arne Vestli TRANBY 2:21:02, 19 Trond Brufladt Heistad Fysioterapi 2:21:31, 20 Kristian Stubseid Sidi Racingteam 2:24:49, 21 Erlend Pedersen CK Valdres 2:25:03, 22 Gisle Skaaden ÅMOT 2:25:08, 23 Simen Rudi SØRUMSAND 2:26:21, 24 Eirik Haagensen Lillehammer CK 2:29:14, 25 Jan Henning Nyhus SpKl Ceres Sykkel 2:30:15, 26 Henning Bøhn Hansen Graver 1 AS 2:34:28, 27 Hans-Petter Ruud Stor-Elvdal SK / Sigurd Heier 2:36:14, 28 Christian Jensen Whitebikes.No 2:36:37, 29 Geir Fredsvik Sogn CK 2:38:45, 30 Donaldas Zika LTU SLATTUM 2:39:28, 31 Christian Moe FETSUND 2:42:43, 32 Arne Martin Aschim JAREN 2:57:37, 33 Kjetil Sundbye Sande Sportsklubb Sykkel 3:02:43, 34 Jørgen Haugen Skiptvet IL Sykkel 3:24:49

M40-44:

1 Martin Støvern Aaby CK 1:49:22, 2 Tom Erik Hammer Kjekkas IF 1:50:35, 3 Arne Sand Gårdsgutta 1:50:39, 4 Andreas Augustsson SWE SANDARED 1:50:50, 5 Jan Kristian Haugnæss Mjøndalen IF / Team Skiglider.No 1:53:12, 6 Øistein Olsen Kjekkas IF 1:53:37, 7 Torgeir Løge Konnerud IL Sykkel / Bjørn Myhre Sport 1:55:31, 8 Ståle Grøthe Andebarkji TSK 1:56:32, 9 Stian Ulberg CK Valdres / Team Skør'n 1:57:06, 10 Kristian Dyrset Andebarkji TSK 1:57:35, 11 Kjell Aage Kristoffersen Modum CK / Byggpro 1:59:11, 12 Jørn Even Bang Ødegård Bærum OCK 1:59:15, 13 Truls Veslum Asker CK 2:00:26, 14 Ola Furuseth Raufoss & Gjøvik SK / Kafteins Corner 2:00:53, 15 Roy Storholm Kjekkas IF 2:01:03, 16 Bård Erik Hamgaard Rødberg IL 2:02:24, 17 Ingar Hippe RASTA 2:03:25, 18 Audun Markeng Kafteins Corner 2:04:18, 19 Kenneth Hoff Ullensaker CK 2:04:20, 20 Atle Larsen EFC 2:04:55, 21 Rune Karlsen CK Nittedal 2:06:45, 22 Amund Riiser Sogn CK 2:06:47, 23 Heine Sirhaug Raufoss & Gjøvik SK 2:08:15, 24 Thomas Hovda Raufoss & Gjøvik SK 2:09:47, 25 Frode Rønning Modum CK 2:10:40, 26 Dan Erik Henriksen Ullensaker CK 2:11:10, 27 Ole Magnus Johansen Fagernes Kjøtt AS 2:11:38, 28 Lars Kristoffer Reksten Flora CK 2:11:48, 29 Nicholai Røhmer Larsen OSLO 2:12:38, 30 Tom Martin Hartviksen CK Elverum 2:14:34, 31 Anders Korsmo Ullensaker CK 2:14:45, 32 Andreas Gjertsen Øhil 2:15:38, 33 Georg-A Jungård CK Valdres 2:15:46, 34 Hans Jørgen Lundby Østre Toten Skilag 2:17:24, 35 Geir A. Sæternes Eiker CK 2:17:27, 36 Christian Opsahl Moe Glitre Off-Road Klubb 2:17:48, 37 Håvard Telstø Etnedal IL 2:18:48, 38 Erik Longva Ottestad IL Sykkel 2:18:59, 39 Thomas Lerfaldet SOKNA 2:21:55, 40 Eirik Jørgensen Moss CK 2:24:05, 41 Kenneth Kongsvold IL TRY 2:24:47, 42 Kjetil Ekerbakke CK Valdres 2:25:02, 43 Leif-Trygve Fjeld NØTTERØY 2:26:24, 44 Knut Johansen RÅHOLT 2:27:07, 45 Magnus Hermansen Re SK 2:27:17, 46 Ronny Evensen Bekkelid FISKUM 2:27:32, 47 Pål Nyberg Andersen Tomra BIL 2:27:35, 48 Kjetil Goddokken FLATEBY 2:28:52, 49 Andreas Thorsrud OSLO 2:30:59, 50 Kjell Erik Sagen Krokskogen Cykleklubb 2:31:38, 51 Espen Sollie Re SK 2:34:06, 52 Kjetil Myhre Vestre Slidre IL 2:34:28, 53 Espen Myhre Valdres Auto 2:34:30, 54 Thomas Pettersen NITTEDAL 2:37:04, 55 Henrik Siegel NESØYA 2:38:22, 56 Jostein Solsten LOMEN 2:38:26, 57 Rune Sigvartsen Nav BIL 2:44:33, 58 Svein Mathisen LØRENSKOG 3:26:29

Lars Erik Lundberg leverte et sterkt løp i Valdresrittet.

Lars Erik Lundberg leverte et sterkt løp i Valdresrittet. Foto:

M45-49:

1 Bjarte Vethe Vossevangen CK 1:53:23, 2 Robert Birkevaag Vestby Sykkelklubb 1:54:23, 3 Torbjørn Kågen Aron Skiklubb 1:54:59, 4 Geir Inge Hansen Sagene IF Sykkel 1:55:01, 5 Lars Erik Lundberg Raufoss & Gjøvik SK / Kafteins Corner 1:57:05, 6 Svein-Erik Bakken Matrand IL sykkel / Matrand Sykkel 1:57:12, 7 Atle Kvien Sagene IF Sykkel 1:57:21, 8 Frederik Solbrekken Raumer Rytter SK / Frederik Solbrekken 1:57:54, 9 Bjørnroar Løkken Raufoss & Gjøvik SK 2:00:50, 10 Richard Rybakken Dahl Raufoss & Gjøvik SK / Kafteins Corner 2:00:57, 11 Henning Nilsen Ullensaker CK 2:01:06, 12 Rached Valentin Fristedt SK Rye sykkel 2:01:56, 13 Morten Bogerud OSLO 2:02:06, 14 Kjell Vegard Opheim Brumunddal SK / Gubbetrim 2:02:49, 15 Karl Andre Hovde RASTA 2:03:05, 16 Carl Fredrik Rønningen Re SK 2:03:45, 17 Ivar Simensen Nesodden SK 2:04:15, 18 Håvard Eikemo Follo SK 2:04:22, 19 Oddmund Viskjer Bleie Soon CK 2:04:27, 20 Vegard Myrvang Kjose IL 2:05:14, 21 Geir Wilhelmsen Gulsjøen Sykkelklubb / Team Gåping 2:05:57, 22 Ketil Røberg Molde 2:07:40, 23 Thomas Nordvik CK Nittedal 2:09:28, 24 Petter Torgersen Ullevål SK 2:11:50, 25 Dag Cristian Clausen Bærum OCK 2:12:36, 26 Ian Ditlefsen Raufoss & Gjøvik SK / Kafteins Corner 2:12:46, 27 Tommy Skaugerud Eina Sportsklubb 2:14:01, 28 Sveinung Pannberg IF Frøy 2:14:08, 29 Roger Vigdal Sogn CK 2:14:36, 30 Tor Harald Sundt Krokskogen Cykleklubb 2:14:40, 31 Lars Johan Kalager Holmestrand SK 2:14:57, 32 Ingar Danielsen Andebarkji TSK 2:16:14, 33 Lars Grøtterød MILTON Larvik Sportsklubb 2:16:17, 34 Terje Schonhovd Raufoss & Gjøvik SK 2:17:44, 35 Bjørn Erik Skjold Gruvelia SK 2:18:55, 36 Espen Bergeli Aron Skiklubb / Espen Bergeli / ABB BIL 2:19:12, 37 Steinar Trøen Vestre Slidre IL 2:19:21, 38 Jan Vidar Smenes SELJE 2:20:51, 39 Leif Håkon Karlsen HØNEFOSS 2:21:10, 40 Glenn Arne Gundersen MC Nie 2:21:16, 41 Tom Petersen Andebarkji TSK 2:22:05, 42 Tore Solem BRUMUNDDAL 2:22:49, 43 Espen Myhren OSLO 2:23:17, 44 Asgeir Lium OSLO 2:24:19, 45 John-Erling Johansen Modum CK 2:25:08, 46 Harald Jørgensen OSLO 2:25:10, 47 Stig Giskegjerde Ålesund og Omegn CK 2:29:47, 48 Jan Vidar Thormodsrud IL ROS / IL ROS Sykkel 2:30:47, 49 Thomas Forsberg Vestby Sykkelklubb 2:33:02, 50 Gullik Opheim Nitelva CK – sykkelgruppe 2:33:48, 51 Per Johan Heierstad Re SK 2:33:53, 52 Morten Brenden CK Toten-Tråkk 2:36:55, 53 Lage Røn Vestre Slidre IL 2:37:55, 54 Ingar Sikkerbøl YTRE ENEBAKK 2:39:49, 55 Terje Lauvhaug Slidre/Røn 2:42:54, 56 Belaid Ikejder Norefjell CK 2:42:58, 57 Christer Fredriksen HØNEFOSS 2:43:43, 58 Dirk Lørken Lillehammer CK / Skeikampen Booking 2:53:09, 59 Morten Nygård GRAN 2:56:56, 60 Bjørn Eriksen Re SK 2:59:43, 61 Sondre Bjørgan Tønsberg CK 2:59:43, 62 Johan Hauan OSLO 2:59:46, 63 Kjell Eirik Tengesdal KET & Co 3:00:34, 64 Ole-Jørgen Skår Marker SK 3:00:58, 65 Bjarne Kjeldsen Follo SK 3:01:19, 66 Ole Vik Gutta Bros 3:01:20, 67 Steinar Labeelund OSLO 3:12:55, 68 Tommy Tønnesen Fredrikstad SK 3:17:04

Jan Olav Beitmyren vant klasse 50-54 år i Valdresrittet.

Jan Olav Beitmyren vant klasse 50-54 år i Valdresrittet. Foto:

M50-54:

1 Jan Olav BEITMYREN Sykkelridderne SK Oslo / Team Merida 1:49:58, 2 Eivind Fosheim CK Valdres 1:52:47, 3 Anders Blakstvedt SK Rye sykkel 1:52:49, 4 Torgeir Langholen Vestby Sykkelklubb 1:55:48, 5 Paal Sneve CK Valdres 1:56:39, 6 Jarl Ove Humblen Åsane CK 1:56:44, 7 Wegar Løkken Raufoss & Gjøvik SK 1:58:12, 8 Stein Halvorsen CK Elverum 1:58:26, 9 Geir Zachariassen Vang Skiløperforening Sykkel 1:58:46, 10 Bjørn Skogstad Ullensaker CK 2:00:36, 11 Kai Larsen Raufoss & Gjøvik SK / Kafteins Corner 2:00:58, 12 Ronny Eriksen OSLO 2:03:33, 13 Geir Einang Hydro 2:04:10, 14 Ivar Bjørdal Blaker IL sykkel 2:04:12, 15 Morten Öygard SWE Sandviken CK SWE 2:04:21, 16 Olve Skjetne Raufoss & Gjøvik SK / Kafteins Corner 2:04:21, 17 Bjørn Botten Andebarkji TSK 2:04:26, 18 Øyvind Akselsen Sarpsborg SK 2:05:48, 19 Stein Halvard Wollheim Land CK 2:05:57, 20 Per Magne Stenseng Nes Sp. Kl. Sykkel 2:06:45, 21 Per Olav Bakken Toten-Kranken CK 2:07:00, 22 Wubbo Boiten NED CK Valdres / Team Skørn Offroad 2:07:30, 23 Bjørn Hovde Land CK 2:07:34, 24 Trond Bråten Krokskogen Cykleklubb 2:08:02, 25 Arild Skjold Stovnerkameratene / FFI 2:08:12, 26 Tom Henning Gulliksen Gruvelia SK / Teamstrand 2:08:19, 27 Inge Jenssen Hammerfest SK / Funbiking /Tck 2:10:46, 28 Erik Warhuus Røyken CK 2:11:55, 29 Olav Unnestad Skiptvet IL Sykkel 2:12:29, 30 Per Anchersen Unit 4 BIL 2:13:28, 31 Bent Solbakken Moss CK 2:14:15, 32 Ketil Arntsen CK Øst 2:14:34, 33 Erlend Hjemdal CK Sotra 2:14:47, 34 Torgeir Kemi Ullensaker CK 2:15:13, 35 Magne Myrhaug Glitre Off-Road Klubb 2:15:33, 36 Harald Halvorsen Foss Mjølkerampa SK 2:15:41, 37 Anders Bakke Asker CK 2:15:57, 38 Morten Henriksen Team Gåping / Bkbil 2:16:11, 39 Tore Øygard CK Nittedal 2:17:28, 40 Svein Aalrust Asker CK 2:17:40, 41 Henrik Stene Jutul IL 2:18:43, 42 Jan-Arild Bjerknes Kloppa Off Road Klubb 2:19:00, 43 Richard Korsen Raufoss & Gjøvik SK 2:19:19, 44 Jan Hovde Brumunddal SK 2:20:17, 45 Knut Olav Grønby Team Printinform 2:20:19, 46 Ivars Zvirbulis LAT Biri IL sykkel 2:20:24, 47 Vidar Hilmen CK Valdres 2:21:06, 48 Jens Øyvind Solheim Sparebank1 Østlandet 2:21:16, 49 Øyvind Hartveit HOSLE 2:22:28, 50 Olav Emilsen LØTEN 2:22:50, 51 Andres Martson EST Optimera 2:24:27, 52 Erik Jensen Driv IL 2:24:49, 53 Helge Skjølseth CK Toten-Tråkk 2:24:51, 54 Sven Arnestad SK Rye sykkel 2:25:21, 55 Fred Tjernsli SK Rye sykkel / Fred Tjernsli 2:25:52, 56 Inge Hagemann Sparebanken Østlandet 2:26:00, 57 Lars Otto Sevaldrud Land CK 2:26:47, 58 Lars Dehlimarken Hadeland CK 2:28:07, 59 Rune Eikanger Vestby Sykkelklubb 2:28:37, 60 Are Christoffersen Drammen CK 2:30:28, 61 Jørn Sjaavaag Hurum CK / Team Superselma 2:32:04, 62 Harald Bergby CK Øst 2:35:03, 63 Egil Lybekk Andebarkji TSK 2:35:57, 64 Jan-Ole Evensen Tofte/Fremad 2:36:41, 65 Rune Horgen Flora CK 2:36:48, 66 Niklas Revelj SWE Team ONE Revelj 2:37:38, 67 Trond Muri Flora CK / Florø Hardrocx Riders Club 2:37:43, 68 Oddvin Almenning CK Valdres / Team Ubekymra, på lag med Valdres Sparebank 2:43:18, 69 Espen Thorvaldsen RYKKINN 2:45:20, 70 Jostein Kristiansen Equinor BIL 2:47:21, 71 Svein Harald Johnsen IF Frøy 2:54:07, 72 Svein Erik Oseid Hivert 3:02:48, 73 Ola Kristian Hjelløkken Ola Kristian Hjelløkken / Svalbard Turn 3:03:47, 74 Ivar Ulven ACK 3:08:14, 75 Trond Nordeide HORDVIK 3:09:04, 76 Svein Egil Keiseraas RYKKINN 3:18:24

Olav Sveum, Raufoss og Gjøvik SK.

Olav Sveum, Raufoss og Gjøvik SK. Foto:

M55-59:

1 Olav Sveum Raufoss & Gjøvik SK 1:58:18, 2 Arne Christian Damhaug Bærum OCK 1:58:53, 3 Håkon Østberg Raufoss & Gjøvik SK / Kafteins Corner 2:01:27, 4 Ole Johan Trandem Matrand IL sykkel 2:02:02, 5 Lars Erik Sannebro Sogn CK 2:04:20, 6 Øistein Martinsen Bærum OCK / ABB BIL 2:04:22, 7 Alf Erik Hagebakken Gulsjøen Sykkelklubb 2:04:48, 8 Ketil Skogen Sandnes Sykleklubb 2:06:19, 9 Øyvind Gallefoss Lillehammer CK 2:09:22, 10 Bent Hagen Lillehammer CK 2:09:25, 11 Jan Indsetviken Modum CK / Team Solumgruppen 2:09:37, 12 Geir Bø PwC 2:10:04, 13 Carl Kohl-Larsen Sand IL Terrengsykkel 2:10:57, 14 Hans Christian Lønstad Bærum OCK 2:11:27, 15 Olav Strømsvåg Andebarkji TSK 2:11:56, 16 Kjetil Uhlen Stiftstaden SK Trondheim / NTNU BIL 2:12:05, 17 Jostein Arnegard Andebarkji TSK / Equinor BIL 2:13:40, 18 Hans-Morten Blikseth CK Toten-Tråkk 2:13:49, 19 Jim Karlsen SK Rye sykkel 2:13:59, 20 Tor Herman Gunhildstad Re SK 2:14:09, 21 Sigurd Heier SpKl Ceres Sykkel / Sigurd Heier 2:14:17, 22 Rune Gjesdahl CK Nittedal 2:14:27, 23 Frode Rissmann Toten-Kranken CK 2:17:40, 24 Åge Staff Asker CK 2:19:03, 25 Edvin Johnsen Bingsfoss SK / Bingsfoss 2:19:30, 26 Tore Haugen Holmestrand SK 2:21:03, 27 Morten Aas Asker CK 2:22:41, 28 Knut Ole Råen EBM-Papst 2:22:49, 29 Roger Tangen Eidskog Sykkel 2:25:01, 30 Kai Sørum Gruvelia SK 2:26:11, 31 Jan Jensen Circle K Norge AS 2:27:35, 32 Tore Olav Moe IF Frøy 2:27:56, 33 Tormod Sunnvoll Vestby Sykkelklubb / Tormod Sunnvoll / ABB AS 2:28:23, 34 Odd Henning Bentsen Norefjell CK 2:28:50, 35 Terje Flattum CK Toten-Tråkk 2:33:45, 36 Ole Schie Skiptvet IL Sykkel 2:34:37, 37 Christian Nørgaard Madsen Multiconsult BIL 2:35:00, 38 Michael Eriksen Glitre Off-Road Klubb 2:36:05, 39 Erik Gravermoen Siemens 2:36:43, 40 Tom Erik Bjerkeengen Amfi Treningssenter Eina 2:40:26, 41 Jon Martinsen Mjølkerampa SK 2:41:38, 42 Pål Johnson Hurum CK 2:42:49, 43 Leif Ivar Soleim Team LIS 2:43:46, 44 Arne Ivar Haugen LOMEN 2:48:42, 45 Knut Strøm Hurum CK 2:50:53, 46 Steinar Westby LILLESTRØM 2:51:35, 47 Trond Haugen TVK 2:53:24, 48 Svein Kampenhaug Glitre Off-Road Klubb 2:55:22, 49 Geir Knatten GJERDRUM 2:58:02, 50 Håvard Lindtvedt Nordea IL 2:59:16, 51 Roger Henriksen Drammen CK 3:22:54, 52 Bjarne Strøm Buraas Hurum CK / Dormakaba AS 3:24:51, 53 Werner Sveum Torpa Ski / Team Milslukern – Driv Trening 3:41:21

M60-64:

1 Leif Kagge Krokskogen Cykleklubb 1:57:41, 2 Atle Grøndalen Toten-Kranken CK 2:01:58, 3 Finn Arne Lilleseth Eidsvoll SK 2:02:45, 4 Roy-Arne Gjerde Holmestrand SK 2:04:30, 5 Einar Lunde Sarpsborg SK 2:06:44, 6 Erik Trønnes Ottadalen SK 2:07:45, 7 Ola Nyhus Jardar IL / Ola Nyhus 2:09:46, 8 Roar Teige Varegg Fleridrett 2:14:34, 9 Stein Bergum CK Valdres 2:15:16, 10 Bjørn Nordengen Skiptvet IL Sykkel 2:19:15, 11 Geir Owren Equinor 2:19:18, 12 Tom Haugland Bærum OCK 2:20:00, 13 Rolf Erling Nielsen Birkebeineren IF 2:22:30, 14 Sverre Grøthe Veritas BIL 2:22:56, 15 Emil Onshuus Konnerud IL Sykkel 2:32:27, 16 Kent Harring Eidsvoll SK 2:33:00, 17 Erland Bakken Lensbygdasportsklubb 2:34:47, 18 Asbjørn Palm Asker CK 2:36:30, 19 Alf Peter Kahrs Andebarkji TSK 2:37:40, 20 Hugo Sollie Sande SpKl Sykkel / Sande Sportsklubb Sykkel 2:39:36, 21 Jan Fredrik Ørmen Konnerud IL Sykkel 2:40:09, 22 Gjermund Mellum Solør CK 2:40:42, 23 Hans Jørgen Fyrand Norefjell Sykkelklub 2:42:15, 24 Geir Waaler Norefjell CK 2:43:06, 25 Olaus Ulven CK Valdres 2:44:26, 26 Jan Ove Bratli Saltnes Sportsklubb / Jan Ove Bratli / Saltnes Sportklubb 3:02:54, 27 Erik Sand-Hanssen BWT 3:05:37, 28 Jan-Ove Bergesen FREKHAUG 3:22:38

M65-69:

1 Per-Erik Østlie Driv IL 2:14:36, 2 Kåre Grøthe Andebarkji TSK 2:20:10, 3 Ivar Strøm IF Frøy 2:23:02, 4 Svein Anders Sørsdal Follo SK / Follo SK/Nokia 2:24:27, 5 Arne Mikkelsen TVK / NTNU 2:28:14, 6 Knut Gramstad Stord SK 2:32:40, 7 Bjørn Mathiesen Sarpsborg SK 2:33:49, 8 Bjørn Aastebøl SKOTTERUD 2:41:35, 9 Ivar Bjerregaard Norefjell CK 2:45:39, 10 Ola Hov Hardangervidda Rakfisk 2:52:07, 11 Hans-Jørgen Jahren Hardangervidda Rakfisk 2:52:07, 12 Ivar Egeberg Blaker IL 3:09:23, 13 Geir Bakkeli Totenkranken 3:12:27

Kåre Hvitstein og Kjersti Hoel i aksjon.

Kåre Hvitstein og Kjersti Hoel i aksjon. Foto:

M70+:

1 Kåre Hvitstein Kodal IL Sykkel 2:13:15, 2 Roar Smidt Lørenskog CK 2:25:40, 3 Øivind Tryland Bærum OCK 2:41:16, 4 Ola Gulbrand Dahl Bratlie Moss CK 2:42:31, 5 Erik Jensen Holmestrand SK 2:43:10, 6 Harald Eik Gruvelia SK 2:46:27

Barn/ungdom 22 km

K15-16:

1 Kristin Elise Knutsen Ullensaker Skiklubb 55:06, 2 Mille Eide Nyhus Ottestad IL 55:36, 3 Elida Sletteland Soleim Førde CK 55:55, 4 Oda Lohne Aarstad Odal SK 58:33, 5 Julia Dyrset Andebarkji TSK 1:04:22, 6 Marte Hotvedt HØVIK 1:18:27

M13-14:

1 Anders Lohne Aarstad Odal SK 44:47, 2 Oskar Revelj SWE 47:31, 3 Sebastian Veslum Asker CK 51:16, 4 Mathias Hoelsveen Raufoss IL 51:48, 5 Lukas Kalland Matrand IL sykkel / Eidskog Sykkel 54:40, 6 Tage E Gallefoss Svint IL 55:05, 7 Eirik Aamodt Eikemo Follo SK / Young and Furious 56:58, 8 Laurits Pete Kolbotn SK 56:59, 9 Tobias Langholz Huuse Team Rasmus 1:05:04, 10 Tobias Tronbøl Lium OSLO 1:13:48, 11 Rasmus Moum Ussvær Team Rasmus 1:14:28, 12 Jakob Ødegård Re SK 1:18:19

M15-16:

1 Bendik Kalland Matrand IL sykkel / Merida Grassroot Team 42:58, 2 Falk Håkenstad-Bråten Lillehammer CK 43:33, 3 Thomas Vethe Vossevangen CK 45:10, 4 Erik Ola Jorde Asker CK / Asker Skiklubb 46:20, 5 Preben Brønstad CK Toten-Tråkk 47:06, 6 Håkon Berge Vestre Slidre IL 47:13, 6 Tobias Slaatto Andebarkji TSK 47:13, 8 Eirik Schau Giskås Soon CK 47:20, 9 Oskar Lockertskjold Romeriksåsen SK / Åsen IL Ski 50:11, 10 Torstein Skattebo Lågen CK / Sør-Fron IL 53:02, 11 Frode Langedal Aune Flora CK 54:50, 12 Jonas Hoelsveen Raufoss IL 55:23

Barn/ungdom 11 km

K11-12:

1 Emilie Grøthe Andebarkji TSK / Andebarkji 44:59, 2 Marie Hareide Torgersen HAGAN 56:54

K13-14:

1 Lisa Kristine Jorde Asker CK 27:25, 2 Malin Hoelsveen Raufoss IL 28:18, 3 Vilde Brønstad CK Toten-Tråkk 29:21, 4 Hedda Steine Gulholm Follo SK / Follo Young & Furious 31:33, 5 Marte Garvik LOMEN 34:24, 6 Vilde Slaatto Geilo IL Sykkel 34:33, 7 Karoline Amalie Knutsen Ullensaker Skiklubb 35:52, 8 Emma Gran Hermansen Re SK 36:32, 9 Tuva Børke-Throndsen LILLESTRØM 42:19

M11-12:

1 Eirik Heierstad Re SK 28:44, 2 Elias Gran Hermansen Re SK 28:45, 3 Martin Aleksander Knutsen Ullensaker Skiklubb 29:04, 4 Eivind Aamodt Eikemo Follo SK / Young and Furious 31:34, 5 Gjermund Heierstad Re SK 31:39, 6 Fabian Gilen Hoff Romeriksåsen SK 32:25, 7 Tumi Geirsson Sæternes Geilo IL Sykkel 34:18, 8 Jonatan Svenson Øystre Slidre IL 35:44, 9 Jakob Haug Lundby Østre Toten Skilag 36:49, 10 Johannes Smith Pedersen TOLVSRØD 38:45, 11 Audun Garvik LOMEN 43:03, 12 Adrian Bjarøy Tollan TOLVSRØD 47:55, 13 Anders Brunstad Hadeland CK 1:13:08

Valdresrittet 54 km:

Trim: Jan Erik Aamillom FETSUND, Kjell Alkvist GJERDRUM, Ola Bakke RYFOSS, Anders Bærheim NITTEDAL, Geir Bærheim NITTEDAL, Mariann Bekkesletten Skedsmo FK, Thomas Bendixen, Morten Bjerkelund Krokskogen Cykleklubb, Håkon Børresen OSLO, Marianne Børresen OSLO, Berit Brujord ULNES, Kari Byfuglien ETNEDAL, Gunnhild Elverum RYFOSS, Kim Timothy Engh Epiroc Norge, Trygve Fossberg Øisjøfoss FLATEBY, Annette Hage Gallefoss Svint IL, Azadeh Ghotbi USA, Mette Hareide HAGAN, Bjørn Haugstad TRANBY, Gjermund Helgesen GJØVIK, Tonje Hellesund FYLLINGSDALEN, Daniel Holt SKEDSMOKORSET, Ingvild Hovrud LOMEN, Robert Johansen HEIMDAL, Trond Kaxrud Scana Offshore, Thomas Kristiansen Finntøppen Trimforening, Wendy Kroksjø FAGERNES, Harald Lasskogen RØN, Vemund Hogstad Lie Grenland SK, Gry Lunde GJØVIK, Kjetil Midtlie 3L1t3n, Frank Opheim SKEDSMOKORSET, Jørn Østeng SPONGDAL, Even Opheim Pettersen Fleskogduppe, Knut-Arve Ramsdal Risør CK, Jesper Røn IF Frøy, Jørgen Røn IF Frøy, Ketil Røn OSLO, Paal Skaftnes Team Opheim, Knut Sørengen RØN, Bjørnar Sørgård Team Opheim, Espen Sørensen Stene TYRISTRAND, Ole Stian Storhaug AURDAL, Håkon Strømme RØN, Martin Sweeney GBR HEGGEDAL, Arild Thomassen RAUFOSS, Ida Cecilie Tømte Gjøvik Håndballklubb, Tone-Mette Tømte Lillehammer Fåberg Håndball 09, Matilde Hareide Torgersen HAGAN, Jan Egil Wiik RØYSE

Trim 11/22 km:

Nina Aasen SKEDSMOKORSET, Wenche Aasmundsen Sense Trening & Helse, Terje Arstad OSLO, Henrik Bakke Røa IL, Kaja Rauken Bækken Team Bækken n' the Strachan, Eelco Bakker NED, Erlend Bærheim NITTEDAL, Nina Bærheim NITTEDAL, Stine Bergeli DRAMMEN, Torstein Bøhm BERGEN, Jesse Boiten SLIDRE, Ola Dragesethaug GJØVIK, Maren Elverum Røros IL Sykkel, Martin Frøland Vestby Sykkelklubb, Noah Frøland Soon CK, Yvonne Grønhaug OSLO, Magnus Indrelid Røa IL, Ove Indrelid Vestre Aker SK, Kari Marie Johansen CK Toten-Tråkk, Randi C. Johansen ÅMOT, Tina Johansen ÅMOT, Markus Kristoffersen Sørkedalens IF, Mats Kristoffersen Sørkedalens IF, Thorbjørn Kristoffersen Sørkedalens IF, Håkon Haugli Lasskogen Vestre Slidre IL, Ole V Lier Moelv il, Live Eide Longva Ottestad Ski, Signe Eide Longva Ottestad Ski, Ole Jacob Næss REVETAL, Lotta Eide Nyhus Ottestad IL, Lars Ottersen OSLO, Jon Ivar Skar Bråstadtråkket, Agnethe Skattebo Lågen CK / Sør-Fron IL, Kristian Skattebo Lågen CK / Sør-Fron IL, Eric Strachan Team Bækken n' the Strachan, Silje Strachan Team Bækken n’ the Strachan, Henning Svartbekk SKREIA, Marcus Terjesen-Foss BØDALEN, Oscar Johan Terjesen-Foss BØDALEN, Therese Thoresen SANDNES, Tiril Treseng-Lien JESSHEIM, Stein Håkon Vatle SLATTUM, Nils Garvik Vestre Slidre IL

Trim familie:

Ebba Augustsson SWE SANDARED, Bjørn Bendz HOSLE, Christina Bendz HOSLE, Johan Bendz HOSLE, Are Berg RØN, Hilde Nybråten Berg RØN, Mathias Bergeolsen RISSA, Nils Jørgen Boiten SLIDRE, Monique Boiten-Ditzel NED Team Skørn Offroad, Camilla Botness Nes SK, Ella Lovis Buajordet SLATTUM, Lina Berge Buseth YTRE ENEBAKK, Lilja Dyrset Andebarkji TSK, Knut Follinglo-Haugrud Vestre Slidre IL, Ture Follinglo-Haugrud Vestre Slidre IL, Roger Foss BØDALEN, Bjørn Frantzen OSLO, Oskar Frantzenholte OSLO, Isak Giskegjerde GISKE, Janne Giskegjerde GISKE, Christian Kleven Gjertsen Øhil, Sander Botness Greni Nes SK, Sigurd Botness Greni Nes SK, Andre Hagen HAKADAL, Emma Kristine Hambro Vestre Slidre Il, Jan Martin Hambro Vestre Slidre IL, Anne Marie Heidenreich Driv IL, Kjell Magne Heidenreich Driv IL, Sverre Heidenreich Driv IL, Ola Frantzen Holte OSLO, Henrik Inglingstad Team Inglingstad, Kristine Inglingstad Team Inglingstad, Mie Linnea Inglingstad Team Inglingstad, Thea Amalie Inglingstad Team Inglingstad, Rita Johnsen Andebarkji TSK, Jens Aksel Jorde Asker CK, Lars Jorde Asker Skiklubb, Hanne Kleven Øhil, Nils Fredrik Kleven Øhil, Tore Kleven Øhil, Christina Dygd Kvisgaard CK Valdres, Eirik Kvisgaard Midthus CK Valdres, Hans Ole Greni Nafstad Nes SK, Kaisa Nybråten Berg RØN, Teodor Nybråten Berg RØN, Ole Olsrud RÅHOLT, Hans Arvid Tønder Øyum Re SK, Ola Martinius T. Øyum Re SK, Sølvi T. Øyum Re SK, Marius Pettersen NITTEDAL, Pia Pettersen NITTEDAL, Stina Pettersen NITTEDAL, Johanne Ragnhildsløkken Vind il, Ludvig Ragnhildsløkken Vind IL, Åshild Brokhaug Røvang Vikersund IF Langrenn, Målfrid Brokhaug Røvang Vikersund IF Langrenn, Odd Arne Røvang Vikersund IF Langrenn, Øyunn Brokhaug Røvang Vikersund IF Langrenn, Zander S-Martinsen RÅHOLT, Oliver S-Olsrud RÅHOLT, Christian Schonhovd Raufoss & Gjøvik SK, Leif Schonhovd KOLBU, Britt Skjerve OSLO, Idun Skjerve-Hansen SK Rye sykkel, Noah Skjerve-Hansen SK Rye sykkel, Tonje Terjesen BØDALEN, Andreas Wilberg MOELV, Anne Elisabeth Wilberg MOELV, Caroline Wilberg MOELV, Tommy Wilberg MOELV

Send tekst og bilder «

Vi vil gjerne høre om smått og stort som foregår i distriktet. Hjelp oss å være overalt!

Artikkeltags

Kommentarer til denne saken