Gå til sidens hovedinnhold

William var raskest – også med ski på beina

64 løpere stilte til start da Østre Toten Skilag inviterte til rulleskirenn i høstregnet.

William Tømterud fra Harestua IL var suverent best på guttenes femkilometer. Med tida 12.16 minutter var han over 20 sekunder foran andremann Jonas Lidahl Lillejordet fra Vang skiløperforening i G16-klassen.

Tømterud ble eneste klassevinner på Toten i helga, men Marthe Olsen Katnosa fra Jevnaker ski tok en andreplass i J16.

Pallen ble det også på Mathea Nordvik fra Brandbu IF i K18.

Resultater

J11 2 km: 1 Asvoll-Rognlien Carmen (Østre Toten Skilag) 5:42.0

J12 2 km: 1 Reiss-Jacobsen Ida Haugen (Østre Toten Skilag) 5:54.0, 2 Dyste Silje (Østre Toten Skilag) 6:29.0

J13 3 km: 1 Skjolden Siri (Nes Ski) 12:02.0

J14 3 km: 1 Reiss-Jacobsen Matilde Haugen (Østre Toten Skilag) 8:26.0, 2 Alme Hedda Faraasen (Strandbygda IL) 8:29.0, 3 Stueflotten Emma (Lyn Ski) 8:38.0, 4 Tverbekkmo Anine Haugen (Østre Toten Skilag) 8:45.0, 5 Lundby Julie Haug (Østre Toten Skilag) 9:02.0, 6 Kjeldsberg Elise Stangstuen (Vind il) 9:06.0, 7 Strøm Aase (Nesodden IF) 9:25.0, 7 Myrland Hannah (Vind IL) 9:25.0, 9 Berntsen Pernille Medalen (Asker Skiklubb) 10:01.0, 10 Langstedalen Aurora (Nes ski) 10:49.0

G11 2 km: 1 Christiansen Storm Windju (Gui SK) 5:29.0, 2 Bekkelund Linus (Gjøvik Skiklubb) 6:29.0, 3 Skoglund Alex (Gjøvik Skiklubb) 6:39.0

G12 2 km: 1 Skartlien Arian S (Lillehammer Skiklub) 5:04.0, 2 Holmsen Emil Johnsgaard (Gjelleråsen IF) 5:31.0, 3 Stueflotten Trym (Lyn Ski) 6:00.0

G13 3 km: 1 Bergersen Iven (Rælingen Skiklubb) 8:22.0, 2 Flesvig Togrim Haga (Østre Toten Skilag) 8:29.0, 3 Aasvoll-Rognlien Henrik (Østre Toten Skilag) 9:14.0, 4 Dunham Emil Dean (Nes Ski) 10:44.0, 5 Opdan Liam Hylderås (Nes ski) 11:04.0

G14 3 km: 1 Borgen Sondre (Østre Toten Skilag) 7:16.0, 2 Klingen Emil Stabekk (Strandbygda) 8:05.0, 3 Fauchald John (Østre Toten Skilag) 9:27.0, 4 Brenna Oskar Jørgensen (Nes Ski) 9:29.0

J15 5 km (2,5+2,5): 1 Bekkelund Selma (Gjøvik Skiklubb) 14:37.0, 2 Dunham Mia (Nes Ski) 16:10.0, 3 Opdan Hermine Hylderås (Nes Ski) 17:19.0, 4 Skoglund Vera (Gjøvik Skiklubb) 17:25.0, 5 Njå Hedda (Vind IL) 17:54.0

J16 5 km (2,5+2,5): 1 Andersen Mathea Weydahl (Nittedal IL) 13:44.0, 2 Katnosa Marthe Olsen (Jevnaker ski) 14:15.0, 3 Dyste Martine (Østre Toten Skilag) 15:31.0

G15 5 km (2,5+2,5): 1 Nilsen Lucas Engum (Vind il) 13:18.0, 2 Ragnhildsløkken Ludvig Lunde (Vind IL) 13:38.0, 3 Greni Sander Botness (Nes Ski) 14:29.0

FH G16 5km (2,5 +2,5): 1 Lykken Endre (Vind IL) 14:16.0

G16 5 km (2,5+2,5): 1 Tømterud William (Harestua IL) 12:16.0, 2 Lillejordet Jonas Lidahl (Vang Skiløperforening) 12:37.0, 3 Smedsrud Magnus (Eidsvold Værks Skiklub) 13:01.0, 4 Kristiansen Mathias (Nes Ski) 13:25.0, 5 Skjolden Sondre Elias (Nes Ski) 13:37.0, 6 Hedalen Stølen Ole (Øystre Slidre IL) 14:07.0, 7 Aaserud Mathias (Brandbu IF) 14:10.0

K 18 år 6 km (2+2+2:): 1 Skjold Ida Lockert (Åsen IL) 16:36.0, 2 Røstøen Karoline (Østre Toten Skilag / Gtl) 17:03.0, 3 Nordvik Mathea (Brandbu IF) 17:49.0

K 19/20 år 6 km (2+2+2): 1 Selberg Synne (Gjelleråsen IF) 15:49.0, 2 Lillejordet Dina Lidahl (Vang Skiløperforening) 16:09.0

M 17 år 10 km (3,3+3,3+3,3): 1 Sveen Andreas Hermansen (Åsen IL) 26:54.0, 2 Loken Jørgen (Eidsvold Værks Skiklub) 27:11.0, 3 Hoelsveen Mathias (Raufoss IL) 27:54.0, 4 Wien Simen Monsrud (Harestua IL) 27:57.0

M 19/20 år 10 km (3,3+3,3+3,3): 1 Strandhaug Fredrik (Lillehammer Skiklub) 23:29.0, 2 Skjold Oskar Lockert (Åsen IL) 23:32.0

M Senior 10 km (3,3+3,3+3,3): 1 Vesterås Marius (Varde IL) 23:15.0, 2 Drivenes Philip (Nes Ski) 23:51.0, 3 Kvale Nils Henrik (Østre Toten Skilag) 23:54.0, 4 Pedersen Sondre Bjørkeng (Nes Ski) 24:02.0, 5 Holt Filip (Nes Ski) 24:07.0

Kommentarer til denne saken